Polsat Boxing Night powraca! Michał Cieślak w walce wieczoru

Sporty walki
Polsat Boxing Night powraca! Michał Cieślak w walce wieczoru
fot. Cyfrasport
Michał Cieślak zawalczy w pojedynku wieczoru.

Poznaliśmy datę powrotu Polsat Boxing Night! Najbliższa gala odbędzie się już 5 grudnia. W walce wieczoru Michał Cieślak (19-1 KO, 11 KO) skrzyżuje rękawice z Taylorem Mabiką (19-6, 8 KO). Ponadto na gali zobaczymy kilku czołowych polskich pięściarzy.

Cieślak powalczy o powrót na ścieżkę zwycięstw. W swojej ostatniej walce pięściarz z Radomia musiał uznać wyższość Kongijczyka Ilungi Makabu. Stawką pojedynku, który odbył się w Kinszasie,  był wakujący tytuł mistrza świata WBC w kategorii cruiser. Wcześniej Polak pozostawał niepokonany w 19 walkach. 

 

Jego przeciwnikiem będzie Taylor Mabika. Gabończyk jest zawodnikiem znanym polskiej publiczności. W zawodowym boksie debiutował w wygranym pojedynku z Piotrem Pucikowskim. Następnie mierzył się z Krzysztofem Głowackim, Krzysztofem Włodarczykiem i Mateuszem Masternakiem. W tych starciach pięściarz z Gabonu musiał jednak uznać wyższość Polaków.   

 

ZOBACZ TAKŻE: Marian Kasprzyk: Pamiętam walki z Jurkiem Kulejem, choć mija od nich 60 lat

 

Poza tym na gali zobaczymy co najmniej sześć walk z udziałem najlepszych polskich pięściarzy. Poszczególne zestawienia oraz szczegóły dotyczące transmisji będą ogłaszane w kolejnych wydaniach magazynu "Koloseum". 

 

Gala sankcjonowana będzie przez PBU. Zbliżająca się edycja PBN będzie różniła się od poprzednich. Wszystko przez reżim sanitarny związany z pandemią koronawirusa. Wydarzenie odbędzie się w hotelu w kameralnej atmosferze. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie