Przemysław Saleta o powrocie PBN: To dobra walka dla Cieślaka po przerwie

Sporty walki
Przemysław Saleta o powrocie PBN: To dobra walka dla Cieślaka po przerwie
Fot. PAP
Przemysław Saleta skomentował powrót gali Polsat Boxing Night.

- W mojej ocenie Cieślak jest najlepszym zawodnikiem kategorii cruiser - stwierdził w programie "Koloseum" ekspert Polsatu Sport Przemysław Saleta. Podczas gali Polsat Boxing Night, która odbędzie się 5 grudnia w walce Michał Cieślak (19-1 KO, 11 KO) skrzyżuje rękawice z Gabończykiem Taylorem Mabiką (19-6, 8 KO).

Saleta podkreślił, że Mabika jest dobrym pięściarzem i z pewnością nie będzie łatwym rywalem dla Polaka. 

 

- Mabika jest pięściarzem bardzo solidnym, który zazwyczaj nie przegrywa przed czasem. Jedna jego przegrana walka skończyła się przed czasem, ale to przez kontuzję. Przegrywał z Głowackim i Włodarczykiem na punkty.  To dobra walka dla Michała po długiej przerwie.  Nie sądzę, żeby Michał mógł przegrać z Mabiką, ale jestem ciekaw, czy jest w stanie wygrać przed czasem - tłumaczył ekspert Polsatu Sport. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Andrzej Kostyra: Niech żyje król Teofimo I

 

Ponadto zaznaczył, że Gabończyk z pewnością nie wyjdzie do walki "po wypłatę". 

 

- Na pewno wchodzi do ringu, żeby wygrać. Tego oczekują kibice. Dla Mabiki ewentualna wygrana z Cieślakiem będzie dużą szansą - zwrócił uwagę. 

 

Całość w poniższym materiale wideo. 

 

 

Kwestię swojego powrotu do ringu skomentował również sam zainteresowany. Cieślak podkreślił, że jest w bardzo dobrej dyspozycji i jest gotowy, by ponownie stanąć do walki. 

 

- Jestem w dobrej formie. Po ostatniej walce odpoczywałem tylko miesiąc. Później wróciłem do treningów. Były różne propozycje, więc byłem ciągle w gotowości. Cieszę się, że będę mógł zawalczyć na Polsat Boxing Night - mówił były pretendent do tytułu mistrza świata. 

 

Pięściarz z Radomia odniósł się również do faktu, iż do jego sztabu dołączył Jakub Hycki, czyli trener od przygotowania fizycznego znany ze współpracy z Tomaszem Adamkiem. 

 

- Nie zmieniłem sztabu szkoleniowego, dołączył do nas tylko trener przygotowania fizycznego Jakub Hycki. Współpraca z nim układa się dobrze. Zobaczymy, jak to się przełoży w walce - dodał. 

 

Całość w poniższym materiale wideo.  

 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Puncher Extra Time 31.10

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie