PŚ w skokach narciarskich: Stephan Leyhe nie wystartuje w sezonie 2020/21

Zimowe
PŚ w skokach narciarskich: Stephan Leyhe nie wystartuje w sezonie 2020/21
fot. Cyfrasport
Stephan Leyhe nie wystąpi w nadchodzącym sezonie.

Niemiecki skoczek narciarski Stephan Leyhe, który w marcu podczas upadku zerwał więzadła krzyżowe w kolanie, nie wystąpi w nadchodzącym sezonie. Wprawdzie rehabilitacja przebiega prawidłowo, ale jest za wcześnie na powrót do rywalizacji.

– Zrobimy rok przerwy, aby całkowicie wyleczyć kontuzję i zacząć od nowa w przyszłym sezonie – przyznał w czwartek trener niemieckiej reprezentacji Stefan Horngacher.

 

Austriak dodał, że Leyhe "na pewno nie będzie skakał w tym roku", mając na myśli cały zimowy sezon.

 

Zawodnik doznał kontuzji na skutek upadku po bardzo dalekim skoku 11 marca w kwalifikacjach do konkursu w Trondheim, zaliczanego do Pucharu Świata i cyklu Raw Air.

 

Letnie MP w skokach narciarskich. Piotr Żyła: To nie był mój dzień

 

Badania potwierdziły, że niemiecki skoczek narciarski zerwał więzadła krzyżowe w lewym kolanie. Przeszedł następnie operację, po której rozpoczął wielomiesięczną rehabilitację.

 

Leyhe mógł mówić o wyjątkowym pechu. Kwalifikacje w Trondheim okazały się bowiem ostatnim akordem sezonu. Z powodu pandemii koronawirusa odwołano pozostałe zawody w Pucharze Świata, a także mistrzostwa świata w lotach w Planicy.

 

28-latek był wówczas w znakomitej dyspozycji. W lutym odniósł w Willingen pierwsze pucharowe zwycięstwo w karierze, a na podium stanął wkrótce potem jeszcze w Rasnovie i Lillehammer. W klasyfikacji generalnej PŚ 2019/20 zajął szóstą pozycję.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze