Fortuna 1 Liga: GKS Tychy - GKS Jastrzębie. Relacja i wynik na żywo

GKS-owi Jastrzębie w ośmiu rozegranych spotkaniach udało się zdobyć jedynie jeden punkt po remisie z Miedzią Legnica. W dużo lepszych humorach są kibice GKS Tychy. Ich ulubieńcy w ostatnich czterech kolejkach trzy razy zdobyli komplet punktów i plasują się na szóstym miejscu w ligowej tabeli. Relacja na żywo z meczu GKS Tychy - GKS Jastrzębie na Polsatsport.pl.

Fortuna 1 Liga wraca do gry, jednak niestety w nieco okrojonym składzie. Aż 6 z 9. zaplanowanych na ten weekend spotkań zostało przełożonych. Mimo to czeka nas pojedynek lokalnych, pierwszoligowych rywali, a i w pozostałych dwóch meczach emocji nie powinno zabraknąć.

Do Tychów przyjedzie ekipa z Jastrzębia, która w tym sezonie zdobyła zaledwie jeden punkt. Zespoły te w swojej historii ligowej mierzyły się ze sobą czterokrotnie i za każdym razem bramki strzelały obie strony. Jastrzębianie w obecnym sezonie nie zachowali ani jednego czystego konta i zazwyczaj tracą oni bramkę jako pierwsi.

Tyszanie zaś w 5 z 6 ostatnich spotkań otwierali wynik spotkania. Do tej pory jastrzębianie rozegrali pięć meczów wyjazdowych, w 3 z nich zdobyli bramkę, do tego wszystkie strzelone przez nich gole (łącznie 4) padły na wyjeździe. Tyszanie zaś przed przerwą stracili łącznie tylko jedną bramkę, za to w drugich częściach gry – aż 5. Natomiast na własnym obiekcie GKS dał sobie strzelić tylko dwie bramki – po jednej w 1. i 2. połowie.

W obecnym sezonie do drugiej ligi (trzeci poziom) spadnie tylko jeden z 18 zespołów. Nie zmieniły się natomiast zasady awansu. Bezpośredni uzyskają dwa najlepsze kluby, a trzecim zespołem z promocją do ekstraklasy będzie zwycięzca meczów barażowych z udziałem ekip z miejsc 3-6.

Relacja na żywo z meczu Fortuna 1 Ligi: GKS Tychy - GKS Jastrzębie o godziny 17:40 na Polsatsport.pl. Z kolei na transmisję tego spotkania zapraszamy do Polsatu Sport od godz. 17:30.