PlusLiga: 14 przypadków koronawirusa w ekipie Indykpolu AZS Olsztyn

Siatkówka
PlusLiga: 14 przypadków koronawirusa w ekipie Indykpolu AZS Olsztyn
fot.

14 osób, zarówno siatkarze, jak i członkowie sztabu szkoleniowego drużyny Indykpol AZS Olsztyn, jest zakażonych koronawirusem – podał w piątek klub w komunikacie na stronie internetowej. Klub będzie wnioskował do PLS o zmianę terminów kolejnych zaplanowanych spotkań.

Jak poinformował rzecznik prasowy Mateusz Lewandowski, drużyna Indykpolu AZS Olsztyn od minionej soboty przebywa na kwarantannie. Kilka dni później siatkarze oraz członkowie sztabu szkoleniowego zostali poddani testom na obecność wirusa SARS-CoV 2. W rezultacie wszystkich przeprowadzonych badań aż 14 osób uzyskało wynik pozytywny.

 

U większości członków drużyny zaobserwowano objawy świadczące o obecności wirusa SARS-CoV 2 w ich organizmie: gorączka przekraczająca 38°C, bóle głowy, bóle mięśni i stawów, katar czy ogólne osłabienie.

 

Zobacz także: Stephane Antiga zakażony koronawirusem! Trzy nowe przypadki w drużynie

 

"Pozytywne wyniki testów wydłużą okres izolacji siatkarzy oraz członków sztabu szkoleniowego Indykpolu AZS Olsztyn. Klub będzie wnioskował do Polskiej Ligi Siatkówki o zmianę terminów kolejnych zaplanowanych spotkań. O nowej dacie zaległych konfrontacji, a także powrocie do treningów, klub będzie informować na bieżąco" - podano w komunikacie.

 

 

Zawodnicy i sztab szkoleniowy podziękowali kibicom oraz sympatykom za słowa wsparcia oraz udzieloną pomoc w postaci m.in. produktów pierwszej potrzeby.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie