PlusLiga: Ślepsk Malow Suwałki - VERVA Warszawa Orlen Paliwa. Transmisja w Polsacie Sport

Ślepsk Malow Suwałki.

W piątek siatkarze Ślepska Malow Suwałki podejmą VERVE Warszawa Orlen Paliwa. Obie ekipy zostały niedawno wybite z rytmu treningowego przez wykrycie zakażenia koronawirusa wśród zawodników i sztabu. Teraz powoli wracają na parkiet i nadrabiają zaległości. Transmisja meczu Ślepsk Suwałki - VERVA Warszawa od 20:30 w Polsacie Sport.

Pandemia koronawirusa co chwilę przestawia szyki w plusligowym kalendarzu. Meczów, które udaje się rozegrać, pozostaje garstka. W piątek rywalizować będą drużyny, które zmagały się już z COVID-19. Zarówno podopieczni trenera Andrzeja Kowala, jak i Andrei Anastasiego mają za sobą około dwutygodniową przerwę w treningach i meczach. Wrócili już na boisko i starają się powrócić do optymalnej formy.

Jak dotąd lepiej wychodzi to gospodarzom. Suwalszczanie rozegrali cztery spotkania i zapisali na swoim koncie trzy wygrane i jedną porażkę. Na inaugurację zmagań przegrał na własnym terenie z GKS-em Katowice 0:3. W ramach 2.kolejki w imponujący sposób zapisali na swoje konto premierowe zwycięstwo, wygrywając w hali Urania w Olsztynie z miejscowym Indykpol AZS-em, 3:0. Trzecim spotkaniem, jakie rozegrali, było starcie z Cuprum Lubin, zakończone zwycięstwem 3:0. Po kolejnej pauzie, bez straty seta wygrali w Radomiu, ale każda z partii była na styku.

– Jeśli wszystkie sety gra się na przewagi, to tak naprawdę jedna piłka decyduje. I decyduje zarówno w jedną, jak i w drugą stronę, więc mogło się to skończyć równie dobrze w drugą stronę. Zagraliśmy bardzo fajnie w końcówkach, z głową i to było dla nas najważniejsze – przyznał po meczu trener Kowal, cytowany przez siatka.org.

Siatkarze ze stolicy po powrocie nie wrócili jeszcze do "swojego" grania. Mimo że bilans wynosi - trzy wygrane i jedna porażka - to ich forma mocno faluje. Po porażce w Olsztynie 2:3, Verva triumfowała w hali Ursynów, pokonując GKS Katowice 3:1. Spotkanie raczej nie porywało, ale wrto zwrócić uwagę na blok. Warszawianie 18 razy zatrzymali rywali na siatce, a autorem ośmiu był Piotr Nowakowski, którego w Suwałkach z pewnością zabraknie.

Spotkanie Ślepsk Malow Suwałki - VERVA Warszawa Orlen Paliwa rozpocznie się o godzinie 20:30. Transmitowane będzie przez Polsat Sport. Mecz rozegrany zostanie bez udziału publiczności.