Wybierz najlepszą akcję tygodnia w PlusLidze! (SONDA)

Siatkówka
Wybierz najlepszą akcję tygodnia w PlusLidze! (SONDA)
fot. PAP
Akcja z meczu Asseco Resovii Rzeszów ze Stalą Nysa jest jedną z propozycji w naszej sondzie.

Jak co tydzień PlusLiga dostarczyła nam wielu emocji. Mimo że kilka spotkań zostało odwołanych, kibice na pewno znaleźli coś dla siebie. Siatkarze, którzy mogli w tym tygodniu rywalizować, zaprezentowali kilka kapitalnych akcji. Która z nich była najbardziej efektowna? Zapraszamy do udziału w naszej sondzie!

Koronawirus sieje spustoszenie w PlusLidze i tymczasowo eliminuje z rozgrywek kolejne zespoły. Ograniczona ilość spotkań nie powstrzymała jednak naszych ekspertów i komentatorów przed wyborem najlepszych zagrań minionego tygodnia. Oto nasze propozycje!
 
Pierwsza pochodzi z meczu Asseco Resovii Rzeszów ze Stalą Nysa, a konkretnie z pierwszego seta. Przy stanie 8:6 Marcin Komenda wystawił bardzo trudną piłkę za plecy do Michała Filipa. Atakujący nie mógł zrobić zbyt wiele, bo kapitalny blok ustawił Klemen Cebulj i efektownie zatrzymał atakującego Stali. "Jednoręki bandyta" - tak określił Słoweńca komentujący to spotkanie Krzysztof Wanio. Zespoły te mierzyły się ze sobą już po raz drugi w tym sezonie. Za każdym razem zwycięstko z rywalizacji wychodzili siatkarze z Rzeszowa.
 
 
Po powrocie z kwarantanny regularnie w naszej sondzie goszczą siatkarze Vervy Warszawa Orlen Paliwa. Podopieczni Andrei Anastasiego przyzwyczaili nas do tego, że w odpowiednich momentach lubią bawić się na boisku. Szczególnie często zdarza się to Damianowi Wojtaszkowi. Libero w meczu z GKS Katowice również zainicjował bardzo efektowną akcję. Dograł do Bartosza Kwolka, by ten uderzył z drugiej piłki. Przyjmujący nie zorientował się, lub po prostu postanowił zmylić rywali i odegrał na krótką do Piotra Nowakowskiego, a ten uderzył w kierunku przeciwnym do najścia. 
 
Ostatnia akcja, która urzekła naszych komentatorów pochodzi z meczu Cerrad Enea Czarni Radom - Ślepsk Malow Suwałki. Jest zdecydowanie najkrótsza, ale równie efektowna. Ekipa Andrzeja Kowala miała piłkę meczową, gdy na zagrywkę powędrował Bartłomiej Bołądź. Siatkarz ten punktował już w tym elemencie i w tak ważnym momencie zrobił to samo. Skrócił zagrywkę zaskakując libero ekipy z Radomia. 
 
 
Na głosy czekamy do czwartku do godziny 20:00.
Marta Ćwiertniewicz, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze