Wybierz najlepszą akcję tygodnia w TAURON Lidze! (SONDA)

Kiwka Aleksandry Wójcik to jedna z propozycji w naszej sondzie.

Rozgrywki TAURON Ligi nieco zwolniły przez koronawirusa, ale to nie oznacza, że zatrzyma się nasza zabawa. Wspólnie z ekspertami i komentatorami wyłoniliśmy najlepsze akcje minionego tygodnia w tych rozgrywkach. Która rzeczywiście była najlepsza? Zapraszamy do udziału w naszej sondzie!

Zarówno siatkarki DPD Legionovii, jak i Jokera Świecie regularnie goszczą w naszej zabawie. Tym razem ekipy stanęły po dwóch stronach siatki i już w pierwszym secie przy stanie 22:20 zaprezentowały bardzo ciekawą akcję. Po zagrywce Julie Oliveiry Souzy świecianki zagrały lewym skrzydłem. Gospodynie wyblokowały to niezbyt mocne uderzenie i wyprowadziły kontrę również przez lewe skrzydło. Kiwkę Darii Szczyrby obroniła rozgrywająca Jokera, a jej koleżanki zagrały tym razem prawą stroną, również nieskutecznie. Dwie szanse na skończenie miały przyjezdne, ale nie potrafiły dobić się do boiska. Idealną okazję do zdobycia punktu miała Maja Tokarska. Środkowa Legionovii poszła na obiegnięcie, ale wbiła się wprost w ręce Oliwii Urban, dla której był to jedyny blok w tym meczu. Legionovia niespodziewanie uległa Jokerowi 0:3. Dla siatkarek beniaminka było to drugie zwycięstwo w rozgrywkach.

Druga propozycja pochodzi z hitowego starcia ŁKS Commercecon Łódź - Grupa Azoty Chemik Police. W trzecim secie przy stanie 2:5 nienaganną techniką popisała się Aleksandra Wójcik, popatrzmy. Mimo dobrze rozegranej akcji Jovana Brakocević-Canzian nie skończyła piłki na prawym skrzydle. Jej atak obroniła Katarina Lazović, ale rozgrywająca ŁKS nie ułatwiła zadania Aleksandrze Wójcik. Przyjmująca wybrnęła jednak w kapitalnym stylu kiwając tuż za blok i nie dając szans na obronę rywalkom. Wójcik grała w tym meczu z 50-procentową skutecznością. Skończyła 13 z 26 piłek. ŁKS potrzebował niespełna 88 minut, by odprawić swoje rywalki. Po tej kolejce Chemik pozostaje więc z zaledwie jednym zwycięstwem.

Ostatnia wyróżniona przez naszych ekspertów miała miejsce w meczu powracającej z kwarantanny Enei PTPS Piła z Grotem Budowlani Łódź. Pierwsza próba ataku z obiegnięcia została zatrzymana przez Zuzannę Górecką. Gospodynie wyasekurowały się i tym razem zagrały lewym skrzydłem, również nieskutecznie. Maria Stenzel podbiła atak, a Górecka wystawiła na drugą linię do Moniki Fedusio. Siatkarki z Piły przytrzymały ją blokiem, więc łodzianki ponowiły akcję, tym razem na lewej stronie. Górecka próbowała dwa razy i w końcu zdobyła punkt dla Budowlanych. W całym spotkaniu dopisała ich do konta drużyny aż 14 z czego 12 blokiem i 2 zagrywką.

Która z akcji była najlepsza? Głosowanie trwa do czwartku do godziny 20:00.