Wyjaśniła się klubowa przyszłość Bartosza Zmarzlika

Żużel
Wyjaśniła się klubowa przyszłość Bartosza Zmarzlika
fot. Cyfrasport
Bartosz Zmarzlik

Dwukrotny mistrz świata w jeździe na żużlu Bartosz Zmarzlik przedłużył kontrakt z macierzystym klubem – Stalą Gorzów. W 2021 r. 12. sezon będzie reprezentował barwy gorzowskiej drużyny - poinformował klub.

„Cieszę się ogromnie, że będę w sezonie 2021 częścią Stalowej Armii. Mam nadzieję, że kolejny rok będzie dla naszej drużyny równie szczęśliwy, jak sezon 2020 i zrobimy wszystko, abyście Wy kibice byli z nas dumni. Bądźcie z nami, kibicujcie i trzymajcie kciuki” – powiedział cytowany w komunikacie Zmarzlik.

 

Wychowanek gorzowskiej Stali podpisał porozumienie odnośnie sezonu 2021. Licencję żużlową zdobył w 2010 r, a w polskiej ekstralidze zadebiutował 25 kwietnia 2011 r.

 

„Cieszymy się, że Bartek jest z nami, a Bartek cieszy się, że jest ze Stalą. Bartek jest klasowym zawodnikiem, dwukrotnym mistrzem świata, wielkim człowiekiem, który przywiązuje ogromną wagę do wartości. Wiedzieliśmy o tym, że musimy sprostać oczekiwaniom Bartka, któremu należą się gratyfikacje finansowe za indywidualne sukcesy, ale nas łączy dużo więcej niż pieniądze” – powiedział cytowany prezes KS Stal Gorzów Marek Grzyb.

 

„Negocjacje nie były proste pod względem finansowym, gdyż wiele klubów zabiegało o najlepszego zawodnika polskiej ekstraligi. Obie strony były jednak mocno zdeterminowane, by osiągnąć porozumienie i tak też się stało. Bartosz Zmarzlik w sezonie 2021 nadal będzie prowadził Stal Gorzów do zwycięstw” – powiedział PAP dyr. KS Stal Gorzów Tomasz Michalski.

 

Zobacz także: Speedway of Nations: Srebro Polaków. Rosjanie obronili mistrzostwo

 

Dodał, że nie wie dokładnie, jakie kwoty zaproponowały mu inne kluby, ale – jak wskazał - były to „zapewne bardzo intratne pieniądze”. „Bartosz Zmarzlik wybrał jednak gorzowską drużynę i chce nadal być jej liderem” – powiedział Michalski.

 

Jeśli chodzi o oficjalne informacje ze Stali Gorzów nt. budowania składu na nowy sezon, to oprócz Zmarzlika klub przedłużył na kolejny sezon kontrakty z Szymonem Woźniakiem i Rafałem Karczmarzem. Ten ostatni w 2021 r. będzie jeździł w roli seniora lub zawodnika do 24 lat.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie