48-letni Noriaki Kasai wystartował w mistrzostwach Japonii w skokach narciarskich

48-letni Noriaki Kasai nadal uprawia skoki narciarskie.

Yukiya Sato po raz pierwszy w karierze zdobył tytuł mistrza Japonii w skokach narciarskich na igelicie na obiekcie normalnym. Zawody rozegrano na olimpijskiej skoczni w Hakubie. Na 16. pozycji został sklasyfikowany 48-letni Noriaki Kasai.

Sato w pierwszej próbie uzyskał 97 m, w drugiej rezultatem 101 m ustanowił letni rekord skoczni. Drugie miejsce zajął obrońca tytułu Junshiro Kobayashi po skokach na odległość 98,5 i 100,5 m, a trzecie Daiki Ito - 94,5 i 97,5 m.

Letnie MP w skokach narciarskich. Piotr Żyła: To nie był mój dzień

Na szóstej pozycji został sklasyfikowany zdobywca "Kryształowej Kuli" w sezonie 2018/19 Ryoyu Kobayashi, który miał próby po 89,0 i 91,5 m. Po pierwszej serii Kobayashi był 13. Kasai w pierwszej serii uzyskał 91 m i był ósmy. W drugiej miał słabszą próbę - 84 m i spadł w klasyfikacji na 16. pozycję.

Wśród kobiet po raz czwarty z rzędu zwyciężyła Sara Takanashi po skokach na odległość 94,5 i 93,0 m. W niedzielę w Hakubie odbędzie się konkurs na dużym obiekcie.