Ajax Amsterdam rozbił VVV Venlo 13:0

W spotkaniu szóstej kolejki holenderskiej Eredivisie piłkarze Ajaksu Amsterdam popisali się niesamowitym wyczynem. Podopieczni Erika ten Haga rozbili na wyjeździe VVV Venlo 13:0! Mistrzowie Holandii po przerwie zdobyli aż dziewięć bramek.

"Joden" już w pierwszej odsłonie meczu zaznaczyli swoją przewagę. Do przerwy prowadzili 4:0. Po zmianie stron w 52. minucie czerwoną kartkę obejrzał obrońca gospodarzy Christiaan Kum. Jak się później okazało był to gwóźdź do trumny zespołu z Venlo. Między 54. a 78. minutą zawodnicy z Amsterdamu strzelili aż osiem goli. Wynik meczu w 87. minucie ustalił Lassina Traore, dla którego było to piąte trafienie w tym spotkaniu.

Poza tym dwukrotnie do siatki trafili Ekkelenkamp i Huntelaar. Po dwa gole dorzucili Ekklenkamp i Huntelaar, natomiast po jednym trafieniu dołożyli Tadić, Antony, Blind i Martinez. Wygrana 13:0 to nowy najwyższy wynik w historii ligi holenderskiej.

Ajax prowadzi w ligowej tabeli z 15 punktami na koncie. W spotkaniu z Venlo piłkarze z Amsterdamu zdobyli więcej goli niż w pięciu wcześniejszych meczach.

VVV Venlo - Ajax Amsterdam 0:13 (0:4)

Bramki: Ekkelenkamp 12, 57, Traore 17, 32, 53, 65, 97, Tadić 45, Antony 54, Blind 59, Huntelaar 75, 76, Martinez 87