Bundesliga: Hat-trick Roberta Lewandowskiego! Pewny triumf Bayernu

Robert Lewandowski zdobył hat-tricka w spotkaniu ligowym z Eintrachtem Frankfurt.

Bayern Monachium nie zwalnia tempa! W 5. kolejce Bundesligi Bawarczycy pokonali na Allianz Arena Eintracht Frankfurt 5:0. Trzy bramki dla zwycięzców Ligi Mistrzów zdobył Robert Lewandowski, a kolejne Leroy Sane i Jamal Musiala. Kapitan reprezentacji Polski z dziesięcioma trafieniami prowadzi w klasyfikacji strzelców ligi niemieckiej.

Niezbyt szczęśliwie rozpoczęło się spotkanie dla Bawarczyków. W pierwszych minutach z boiska w asyście lekarzy zszedł Alphonso Davies. Kanadyjski obrońca doznał urazu, a w jego miejsce na murawie pojawił się Francuz Lucas Hernandez.

To jednak nie zraziło zespołu Hansa-Dietera Flicka, który od początku przejął inicjatywę. Już w 10. minucie wynik meczu otworzył Robert Lewandowski, którego doskonałym podaniem obsłużył reprezentant Francji Kingsley Coman. Kwadrans później na Allianz Arena było już 2:0. Do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego najwyższej wyskoczył „Lewy” i strzałem głową zaskoczył bezradnego Kevina Trappa.

W drugiej połowie Lewandowski kontynuował swoje show! Po godzinie gry wyszedł sam na sam i pewnym strzałem przy prawym słupku podwyższył rezultat. Pierwszą asystą po powrocie do Monachium popisał się wypożyczony z Juventusu Brazylijczyk Douglas Costa. Chwilę później Flick zdecydował się zdjąć obu piłkarzy z boiska. Tym samym RL9 zamknął usta niemieckim dziennikarzom, którzy po meczu w Lidze Mistrzów z Atletico ocenili go najsłabiej spośród całej drużyny.

Cztery minuty po wejściu na murawę drugą bramkę w barwach "Gwiazdy Południa" zdobył wracający po kontuzji Leroy Sane, a wynik spotkania ustalił w 90. minucie Anglik Jamal Musiala.

Okazję na honorowe trafienie mieli również goście z Frankfurtu. Po podaniu Bouna Sarra z piłką minął się Manuel Neuer. Kapitan Bayernu w porę jednak naprawił swój błąd, wybijając piłkę z linii bramkowej.

Dzięki triumfowi 5:0 monachijczycy umocnili się pozycji wicelidera niemieckiej Bundesligi. Do prowadzącego RB Lipsk tracą punkt. W klasyfikacji strzelców przewodzi natomiast Lewandowski. Do tej pory na swoim koncie zgromadził dziesięć trafień. Tym samym ustanowił nowy rekord.

Bayern Monachium - Eintracht Frankfurt 5:0 (2:0)

Bramki: Robert Lewandowski (10',26',60'), Leroy Sane (72'), Jamal Musiala (90')

Bayern Monachium: Manuel Neuer - Bouna Sarr, Jerome Boateng, David Alaba, Alphonso Davies ( 3. Lucas Hernandez) - Joshua Kimmich, Leon Goretzka - Thomas Mueller (68. Javi Martinez) - Kingsley Coman (73. Jamal Musiala), Robert Lewandowski (68. Eric Maxim Choupo-Moting), Douglas Costa (68. Leroy Sane)

Eintracht Frankfurt: Kevin Trapp - Tuta, Makoto Hasebe, Martin Hinteregger - Almamy Toure (71. Aymen Barkok) - Stefan Ilsanker (74. Djibril Sow), Sebastian Rode, Steven Zuber (46' Timothy Chandler) - Daichi Kamada (46. Amin Younes) - Bast Dost, Andre Silva (71. Danny da Costa)

Żółte kartki: Leon Goretzka, Jerome Boateng, Joshua Kimmich

Sędzia: Markus Schmidt

Stadion: Allianz Arena