Fatalna kontuzja Alphonso Daviesa. Czeka go bardzo długa przerwa

Dramat Alphonso Daviesa

W sobotnim meczu Bundesligi ekipa Bayernu Monachium wygrała na własnym boisku z Eintrachtem Frankfurt 5:0. Nie wszyscy piłkarze mistrzów Niemiec będą jednak miło wspominać to spotkanie. Już w 3. minucie groźnego urazu nabawił się bowiem Alphonso Davies.

Kanadyjczyk bez kontaktu z rywalem postawił nienaturalnie stopę, w efekcie czego doznał kontuzji więzadła w prawej kostce. Taką informację podał już szkoleniowiec Bayernu Hansi Flick, który dodał, że więzadło jest zerwane, w połowie rozdarte. Absencja defensora monachijskiego zespołu będzie trwać prawdopodobnie od sześciu do ośmiu tygodni.

Wiadomość o fatalnej kontuzji Daviesa w postaci zerwanego więzadła podał także "Bild".

19-letni Davies w tym sezonie rozegrał osiem meczów. W Bayernie występuje od 1 stycznia 2019 roku. W sumie dla niemieckiego zespołu zanotował 57 spotkań i strzelił cztery gole.