Premier League: Drużyna Mateusza Klicha przerwała serię Aston Villi. Hat-trick Patricka Bamforda

Mateusz Klich (z prawej) w walce o piłkę z Rossem Barkley'em (z lewej).

Piłkarze Aston Villi po czterech zwycięstwach z rzędu przegrali u siebie z Leeds United Mateusza Klicha 0:3 w meczu szóstej kolejki Premier League. Wszystkie bramki zdobył Patrick Bamford, a przy drugiej asystował mu polski piłkarz.

Wszystkie bramki padły w drugiej połowie. W 55. minucie Bamford popisał się skuteczną dobitką po strzale Rodrigo. W 67. natomiast tuż przed polem karnym otrzymał podanie od Klicha i posłał piłkę w samo okienko. Wynik ustalił w 74. minucie sprytnym, technicznym strzałem z ok. 10 metrów.

Klich rozegrał całe spotkanie, a w doliczonym przez sędziego czasie gry został ukarany żółtą kartką.

Mająca jeden mecz zaległy Aston Villa w tabeli jest druga. Leeds awansowało na trzecią pozycji. Prowadzi Everton, który w niedzielę zagra na wyjeździe z Southamptonem Jana Bednarka.