Przewodniczący MKOl Bach odwołał wizytę w Korei Południowej

Inne
Przewodniczący MKOl Bach odwołał wizytę w Korei Południowej
fot. PAP
Przewodniczący MKOl Thomas Bach odwołał wizytę w Korei Południowej.

Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach zrezygnował z podróży do Korei Południowej z powodu obaw związanych z pandemią koronawirusa. Miał odebrać „Nagrodę Pokojową” w Seulu. Uroczystość zaplanowano na poniedziałek.

Organizatorzy poinformowali, że w tej sytuacji ceremonia z udziałem szefa MKOl odbędzie się „zdalnie”. Wytłumaczyli, że w związku z pogarszająca się sytuacją (dot. Covid-19 – PAP) w Szwajcarii i Europie, coraz bardziej utrudniającą podróżowanie, Bach i inni przedstawiciele nie przylecą do Seulu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tokio 2021. Prezes DOSB: Igrzyska się odbędą, ale bez kibiców zza granicy

 

Nagrodę Bachowi przyznano za jego rolę w organizacji zimowych igrzysk olimpijskich w 2018 roku w Pjongczangu, gdzie startowały oba państwa koreańskie. Co więcej, Korea Południowa i Korea Północna utworzyły wspólną reprezentację w hokeju na lodzie kobiet. Nie wygrała ani jednego meczu, ale była postrzegana jako znak pokoju i pojednania.

 

Niezdolność Bacha do podróży ze Szwajcarii do Korei Południowej podkreśla ogromne problemy organizatorów letnich igrzysk w Tokio, którzy próbują przygotować olimpijską rywalizacją przełożoną z 2020 na 2021 rok.

NP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie