Zwycięstwa mistrzów świata Estrady, Gonzaleza i Martineza na gali boksu w Meksyku

Sporty walki
Zwycięstwa mistrzów świata Estrady, Gonzaleza i Martineza na gali boksu w Meksyku
fot. Polsat Sport
Zwycięstwa mistrzów świata Estrady, Gonzaleza i Martineza na gali boksu w Meksyku.

Mistrzowie świata w boksie Juan Francisco Estrada (41-3, 28 KO), Roman Gonzalez (50-2, 41 KO) i Julio Cesar Martinez (17-1, 13 KO) obronili tytuły na gali, która odbyła się w stolicy Meksyku.

Znakomita, obfitująca w wymiany ciosów była walka czempiona wagi super muszej WBC Meksykanina Estrady z rodakiem Carlosem Cuadrasem (39-4-1, 27 KO). Trzy lata temu w amerykańskim Carson Estrada zwyciężył na punkty, a tym razem wygrał przed czasem, chociaż sam już w trzeciej rundzie był liczony przez sędziego. Z kolei pretendent znalazł się na deskach dwukrotnie w 11. rundzie.

 

Pas mistrza świata w tej samej kategorii super muszej, ale organizacji WBA zachował Nikaraguańczyk Gonzalez (w 2016 roku pokonał na punkty Cuadrasa). Jubileuszowe, 50. zwycięstwo odniósł w pojedynku z Meksykaninem Israelem Gonzalezem (25-4, 11 KO). Triumfował jednogłośnie na punkty 118:110, 116:112, 117:111.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Babyface" Kownacki wrócił! "Było dużo myślenia nad sobą"

 

Tytuł czempiona WBC wagi muszej zachował natomiast inny meksykański pięściarz Martinez. Już w drugiej rundzie wygrał z rodakiem Moisesem Callerosem (33-10-1, 17 KO).

 

Podczas ceremonii ważenia Calleros przekroczył limit kategorii, dlatego nawet gdyby zwyciężył w tej walce, nie zdobyłby tytułu; pas byłby wówczas wakujący.

NP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie