ŁKH Łódź zwycięzcą Ogólnopolskiego Turnieju Hokeja na Lodzie U-12

Inne
ŁKH Łódź zwycięzcą Ogólnopolskiego Turnieju Hokeja na Lodzie U-12
fot. Polsat Sport
Na warszwski Torwarze odbył się Ogolnopolski Turniej Juniorów w hokeju na lodzie.

Warszawski Torwar gościł w sobotę 24 października młodych adeptów hokeja na lodzie. Do stolicy przyjechało sześć drużyn, które rywalizowały w ogólnopolskim turnieju "Knoppers U-12". Triumfatorem imprezy organizowanej przez Mariusza Czerkawskiego okazała się ekipa ŁKH Łódź.

Sześć zespołów zostało podzielonych na dwie grupy. W pierwszej znalazły się zespoły Podhale Żak Młodszy, JKH GKS Jastrzębie i Akademia Hokejowa Legii Warszawa. Z kolei drugą reprezentowały ekipy ŁKH Łódź, MOSM Tychy, a także STS UKS Niedzwiadki MOSiR Sanok. Turniej na warszawskim Torwarze odbywał się bez udziału publiczności. Nad wszystkim czuwał główny organizator imprezy Mariusz Czerkawski.

 

- Czekaliśmy do ostatniej chwili na decyzję premiera czy można zorganizować turniej dla najmłodszych. Otrzymaliśmy zielone światło. Jednak impreza sportowa odbywa się ze wszystkimi możliwymi ograniczeniami związanymi z pandemią koronawirusa. Na trybunach nie ma rodziców. Na hali oprócz zawodników mogą przebywać trenerzy oraz kierownicy drużyn - powiedział jeden z najwybitniejszych polskich hokeistów w historii.

 

ZOBACZ TAKŻE: Hokejowy Superpuchar Polski: Trofeum dla JKH GKS Jastrzębie. Ten pierwszy raz

 

- To wydarzenie miało być uwieńczeniem nieoficjalnych mistrzostw Polski Żaka Młodszego. Pierwotnie ten turniej miał się odbyć na przełomie marca i kwietnia. Wtedy jednak musieliśmy przesunąć zawody ze względu na pandemię. Ostatecznie udało nam się to zorganizować w październiku. Cieszymy się bardzo z tego powodu. Dzieci są zaangażowane. Do Warszawy przyjechały drużyny z całej Polski. Za nami wielkie emocje na lodowisku - dodał.

 


Dlaczego młodzi adepci hokeja na lodzie wybrali właśnie tę dyscyplinę?


- Trenuję ten sport, ponieważ cały czas coś się dzieje, jest dynamiczny. Co chwilę można zobaczyć ciekawe akcje. Na co dzień bardzo podoba mi się gra ekipy Toronto z NHL - stwierdził Staszek Lewandowski z AH Legia Warszawa.

 

Co młodym zawodnikom najbardziej podoba się w tym w sporcie?


- Jeżdżę na wiele turniejów zagranicznych oraz tych organizowanych w kraju. Największą frajdę sprawiają mi dobre zgranie z kolegami z drużyny oraz zwycięstwa, jakie wspólnie odnosimy - przyznał zawodnik UKS MOSiR Niedźwiadki Sanok Adrian Wojnar. 

 

Ogólnopolski Turniej Juniorów 2020 w hokeju na lodzie padł łupem klubu ŁKH Łódź. Drugie miejsce zajął MOSM Tychy, a podium uzupełniła drużyna Podhale Żak Młodszy. MVP imprezy został zawodnik ekipy zwycięskiej Davyd Pavliv, a królem strzelców jego kolega z drużyny Mateusz Myszka. 

Grzegorz Michalewski, PN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie