Fortuna 1 Liga: Górnik Łęczna - Miedź Legnica. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

W ostatnich pięciu spotkaniach Miedź Legnica aż cztery razy dzieliła się punktami z przeciwnikami. W ostatniej kolejce zremisowała 1:1 z Puszczą Niepołomice. Górnik Łęczna natomiast pozostaje jedną z dwóch niepokonanych w tym sezonie drużyn w Fortuna 1 Lidze. Przed tygodniem wygrał 2:0 z Arką Gdynia. Relacja na żywo z meczu Górnik Łęczna - Miedź Legnica na Polsatsport.pl.

Tę wyjątkowo skromną w mecze kolejkę zakończy spotkanie w Łęcznej. Górnik wciąż pozostaje niepokonany. Na boisku w Łęcznej gospodarze strzelili aż 9 bramek (w 5 meczach), tracąc przy tym zaledwie jednego gola. Miedź natomiast ostatni raz na wyjeździe grała jeszcze we wrześniu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Pandemia coraz bardziej komplikuje sezon Fortuna 1 Ligi

 

Wrześniowe mecze legniczan zakończyły się jednak tylko jednym zwycięstwem zespołu, jeśli patrzeć na mecze poza domem. Aż w 8 z 9 meczów Miedzi w tym sezonie padło więcej, niż 1.5 bramki, natomiast w 4 z 5 ostatnich pojedynków legniczan obie drużyny strzelały gola. W meczach Górnika sytuacja wygląda oczywiście zgoła inaczej, ponieważ zespół stracił jak na razie tylko dwie bramki. „Zielono-czarni” strzelali za to w 6 z 7 rozegranych dotychczas meczach.

 

W obecnym sezonie do drugiej ligi (trzeci poziom) spadnie tylko jeden z 18 zespołów. Nie zmieniły się natomiast zasady awansu. Bezpośredni uzyskają dwa najlepsze kluby, a trzecim zespołem z promocją do ekstraklasy będzie zwycięzca meczów barażowych z udziałem ekip z miejsc 3-6.

 

Relacja na żywo z meczu Górnik Łęczna - Miedź Legnica na Polsatsport.pl. Początek od godziny 15:00.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze