Kobiety wystartują w Turnieju Czterech Skoczni?

Inne
Kobiety wystartują w Turnieju Czterech Skoczni?
Fot. PAP
W przyszłym roku w Turnieju Czterech Skoczni możemy ujrzeć nie tylko panów, ale także panie startujące w zawodach.

W sezonie 2021/22 możliwe jest zorganizowanie Turnieju Czterech Skoczni dla kobiet - poinformował menedżer niemieckiej reprezentacji skoków narciarskich Horst Huettel. Panie miałyby rywalizować na tych samych obiektach co panowie.

Menedżer niemieckiej kadry zaznaczył, że kobieca edycja Turnieju Czterech Skoczni byłaby zintegrowana z męskimi zawodami.

 

Moim zdaniem szanse zorganizowania takiej imprezy są bardzo duże. Oczywiście myślimy o integracji zawodów męskich i żeńskich, a nie o innym terminie - zaznaczył Huettel.

 

ZOBACZ TAKŻE: Letnie MP w skokach narciarskich. Piotr Żyła: To nie był mój dzień

 

Dotychczas TCS odbywał się w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen na przełomie grudnia i stycznia. Turniej wzbudza zawsze duże zainteresowanie nie tylko kibiców i mediów, ale i sponsorów. Kobiety od dłuższego czasu domagały się podobnego turnieju dla siebie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Simon Ammann na razie bez sukcesów w polityce

 

- Wszystkie cztery miasta doszły już do porozumienia, że chcą zorganizować także kobiecą wersję turnieju. Teraz pozostaje pytanie, w jaki sposób można to zintegrować z męskim programem imprezy. Problem polega na tym, że w Ga-Pa i Innsbrucku skocznie nie mają sztucznego oświetlenia, a ciemno robi się dosyć szybko - wyjaśnił Huettel.

PI, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze