Ligue 1: Wysokie zwycięstwo PSG. Moise Kean i Kylian Mbappe z dubletami

Kylian Mbappe zbiera gratulacje od Neymara i Kaya Ruiza.

Piłkarze Paris Saint-Germain wygrali z ostatnim w tabeli FCO Dijon 4:0 (2:0) i po ośmiu kolejkach przewodzą we francuskiej Ligue 1. Po dwie bramki dla obrońców tytułu zdobyli Moise Kean i Kylian Mbappe.

W pierwszej połowie na boisku królował wypożyczony z Evertonu 20-letni włoski napastnik Kean. Trafił on w 3. i 23. minucie odpowiednio po podaniach Mitchela Bakkera i Neymara. Po zmianie stron skuteczny okazał się Mbappe, który gole zdobywał w 82. i 88. minucie. Z powodu kontuzji zmieniony został Julian Draxler.

PSG przynajmniej do niedzieli jest liderem tabeli, ale jak na wielokrotnego mistrza Francji, ma po ośmiu kolejkach skromny dorobek - 18 punktów. Piłkarze z Paryża wygrali sześć meczów, a dwa przegrali. Jeśli OSC Lille wygra swoje wyjazdowe spotkanie z Nice, to wróci na pierwsze miejsce.