MotoGP: Franco Morbidelli najlepszy w GP Teruel

Moto
Franco Morbidelli (Yamaha) wygrał wyścig o Grand Prix prowincji Teruel.

Włoch Franco Morbidelli (Yamaha) wygrał w Alcaniz wyścig o Grand Prix prowincji Teruel, 11. rundę mistrzostw świata w klasie MotoGP. Liderem cyklu pozostał trzeci w niedzielę Hiszpan Joan Mir (Suzuki). W klasie Moto2 ostatnie, 23. miejsce zajął Piotr Biesiekirski (NTS).

Morbidelli miał ponad pięć sekund przewagi nad startującym dopiero z 12. pozycji Mirem i 2,2 s nad innym reprezentantem Hiszpanii - Alexem Rinsem (Suzuki).

– Nie mogłem jechać dziś szybciej. Ale jest OK. To miejsce na podium jest dla mnie jak zwycięstwo – cieszył się Mir.

Hiszpan powiększył do 14 punktów przewagę nad wiceliderem klasyfikacji generalnej Francuzem Fabio Quartararo (Yamaha), który ukończył wyścig na ósmej pozycji.

W klasie Moto2 zwyciężył Brytyjczyk Sam Lowes (Kalex), który objął prowadzenie w cyklu. Biesiekirski stracił do niego minutę.

Z kolei w Moto3 najszybszy był Hiszpan Jaume Masia (Honda), a pozycję lidera w klasyfikacji generalnej utrzymał jego rodak Albert Arenas (KTM). Do końca sezonu pozostały jeszcze trzy rundy. Najbliższa, wyścig o GP Europy, odbędzie się 8 listopada w Cheste pod Walencją.