Serie A1: Malwina Smarzek-Godek lepsza do Magdaleny Stysiak w "polskim" meczu

Siatkówka
Serie A1: Malwina Smarzek-Godek lepsza do Magdaleny Stysiak w "polskim" meczu
fot. Cyfrasport
Malwina Smarzek-Godek (z lewej) i Magdalena Stysiak (z prawej) w barwach drużyny narodowej.

Magdalena Stysiak zdobyła 33 punkty dla Savino Del Bene Scandicci, ale jej drużyna przegrała na własnym boisku z zespołem innej polskiej siatkarki Malwiny Smarzek-Godek - Igor Gorgonzola Novara 2:3 (21:25, 17:25, 25:23, 25:23, 16:18) w meczu włoskiej ekstraklasy - Serie A1.

Pojedynek polskich reprezentantek był niezwykle emocjonującym, trwającym blisko trzy godziny widowiskiem, choć w pierwszych dwóch setach dominowały siatkarki z Novary. Trzy kolejne odsłony były już bardzo zacięte, a w tie-breaku przy stanie 14:13 drużyna Savino zdobyła 15. punkt i zaczęła cieszyć się ze zwycięstwa. Po wideoweryfikacji sędziowie zmienili decyzję, a potem ekipa Smarzek-Godek miała kolejne piłki meczowe.

 

W ostatniej akcji niezwykle skuteczna Stysiak (33 pkt.) została jednak zablokowana. Smarzek-Godek dla swojej drużyny zdobyła 14 punktów.

 

Zobacz także: Joanna Wołosz wskazała najgroźniejsze zespoły nadchodzącego sezonu

 

Po siedmiu kolejkach w tabeli prowadzi Imoco Volley Conegliano z Joanną Wołosz w składzie (18 pkt w sześciu spotkaniach), który w ostatniej kolejce wygrało z Saugella Monza 3:0. Drugą lokatę zajmuje Savino Del Bene (15 pkt w siedmiu meczach), a Igor Gorgonzola jest czwarty (11 pkt w pięciu meczach).

 

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie