Turniej Ligi Mistrzów z udziałem Jastrzębskiego Węgla odwołany!

Siatkówka
Turniej Ligi Mistrzów z udziałem Jastrzębskiego Węgla odwołany!
fot. PAP
Turniej Ligi Mistrzów z udziałem Jastrzębskiego Węgla odwołany.

Z powodu zakażeń koronawirusem w rumuńskim zespole Arcada Galati odwołany został zaplanowany na 27-29 października turniej 2. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów siatkarzy z udziałem Jastrzębskiego Węgla. Zawody mają zostać rozegrany 10-12 listopada.

Jastrzębianie w niedzielę mieli pojechać do Warszawy, a dzień później polecieć do Bukaresztu. Wyjazd został jednak w ostatniej chwili odwołany.

 

 

- W sobotę po meczu PlusLigi z Treflem Gdańsk dostaliśmy informację od Arcady Galati o potwierdzonych przypadkach koronawirusa w tamtejszym zespole. Wiadomość ta została przekazana również przez Rumunów do Europejskiej Konfederacji Siatkarskiej (CEV), która w niedzielę oficjalnie poinformowała wszystkie zainteresowane strony o przełożeniu turnieju – powiedział rzecznik Jastrzębskiego Węgla Marcin Fejkiel.

 

Już wcześniej CEV wyznaczyła dodatkowy termin na rozegranie zawodów na 10-12 listopada. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie ich gospodarzem.

 

ZOBACZ TAKŻE: Format turnieju eliminacyjnego Ligi Mistrzów z udziałem Jastrzębskiego Węgla potwierdzony przez CEV!

 

Rywalami zespołu trenera Luke'a Reynoldsa w 2. rundzie eliminacji są Arcada i węgierski Fino Kaposvar VC.

Początkowo o awansie miały decydować trzy turnieje (po kolei u każdego z uczestników), potem dwa - w Jastrzębiu (13-15 października) i Gałaczu.

 

Kiedy zakażenia koronawirusem stwierdzono w polskiej ekipie, a krótko potem także w węgierskiej, CEV anulowała zawody w Polsce.

Działacze z Gałacza początkowo domagali się rozstrzygnięcia zaplanowanych w Jastrzębiu meczów walkowerami na ich korzyść.

Ostatecznie jednak ustalono, że kwalifikację do fazy grupowej zdobędzie zwycięzca zawodów w Rumunii. Tyle, że w niedzielę one też zostały odwołane.

 

Jastrzębski Węgiel był gospodarzem turnieju pierwszej rundy eliminacji. Śląska drużyna pokonała białoruskiego Stroitiela Mińsk i holenderskie Draisma Dynamo Apeldoorn po 3:0.

NP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie