EBL: Rewelacyjny mecz Trefla Sopot. Polski Cukier Toruń bez szans

Koszykarze Trefla świetnie rozpoczęli mecz, który później kontrolowali

Trefl Sopot pokonał Polski Cukier Toruń 96:67 (24:12, 23:16, 28:23, 21:16) w rozegranym awansem meczu 14. kolejki Energa Basket Ligi. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Paweł Leończyk z 18 punktami i sześcioma zbiórkami. Dla gości po 20 punktów rzucili Donovan Jackson i Carlton Bragg.

Trefl zanotował świetny start meczu, po akcjach T.J. Hawsa oraz Leończyka prowadził nawet 10:3. Pojedyncze akcje Bartosza Diduszki i Damiana Kuliga to było zdecydowanie za mało na rywali. Ważne rzuty trafiał Karol Gruszecki, a po trafieniach Łukasza Kolendy po 10 minutach było 24:12.

W drugiej części meczu dobry fragment Dominika Olejniczaka i kolejna akcja Łukasza Kolendy sprawiały, że przewaga zespołu trenera Marcina Stefańskiego wynosiła już 16 punktów. Straty zmniejszali Keyshawn Woods i Jackson, ale to sopocianie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Trafienie Leończyka ustawiło wynik spotkania po pierwszej połowie na 47:28.

W trzeciej kwarcie Trefl uciekł na 27 punktów po trafieniach Leończyka i Gruszeckiego. Polski Cukier nadal miał spore problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych, a także ze skutecznością. Niespodziewanie "trójki" trafiał Bragg, ale to jeszcze było za mało na odrabianie strat. Rzut z dystansu Michała Kolendy oznaczał, że po 30 minutach było 75:51.

Akcje Jacksona w kolejnej części meczu pozwalały torunianom lekko zbliżać się do przeciwników, ale ciągle nie wystarczało to do poprawienia wyniku. Ostatecznie Trefl zwyciężył 96:67.

Trefl Sopot - Polski Cukier Toruń 96:67 (24:12, 23:16, 28:23, 21:16)

Trefl Sopot: Paweł Leończyk 18, Tyson Jay Haws 17, Karol Gruszecki 14, Łukasz Kolenda 14, Dominik Olejniczak 13, Michał Kolenda 7, Witalij Kowalenko 5, Martynas Paliukenas 4, Darious Moten 2, Patryk Pułkotycki 2, Daniel Ziółkowski 0, Sebastian Rompa 0.

Polski Cukier Toruń: Donovan Jackson 20, Carlton Bragg Jr 20, Obie Trotter 9, Bartosz Diduszko 6, Damian Kulig 5, Keyshawn Woods 5, Aaron Cel 2, Michał Samsonowicz 0, Marcin Wieluński 0, Jakub Kondraciuk 0, Aleksander Perka 0.