Listopadowe mecze IBB Polonii Londyn w Pucharze CEV odwołane

Siatkówka
Listopadowe mecze IBB Polonii Londyn w Pucharze CEV odwołane
fot. sandsphotos.co.uk
Listopadowe spotkania obecnego Mistrza Anglii, w rozgrywkach o Puchar CEV z drużyną z Brna zostały odwołane.

Listopadowe spotkania obecnego Mistrza Anglii, w rozgrywkach o Puchar CEV z drużyną z Brna zostały odwołane. W piątek, 23 października rywal IBB Polonii Londyn złożył oficjalną rezygnację z udziału w europejskim turnieju. Swoją decyzję uzasadnił panującą w Czechach sytuacją dotyczącą epidemii koronawirusa. Oznacza to, że angielski klub walkowerem awansuje do kolejnej rundy rozgrywek.

Sytuacja na świecie nie sprzyja rywalizacji sportowej. Kraje zmagają się z rosnącą liczbą zakażeń, rządy wprowadzają ograniczenia, które mają bezpośrednie oddziaływanie na funkcjonowanie klubów sportowych. W Czech treningi w halach zostały zakazane i zespół z Brna, który 10 i 12 listopada miał walczyć z IBB Polonią Londyn o awans do kolejnej rundy Pucharu CEV, nie ma gdzie trenować. W związku z tym poinformował o wycofaniu się z rozgrywek.

 

Podobna sytuacja ma miejsce w Londynie, gdzie na co dzień operuje IBB Polonia, jednak Mistrzowie Anglii nie mają zamiaru odpuścić i zrezygnować z rywalizacji. Klub od początku sezonu zdaje sobie sprawę, że musi działać bardzo elastycznie i adaptować się do zmian. Włodarze szukają rozwiązań i wdrażają nowe plany, aby zapewnić zawodnikom i sztabowi trenerskiemu bezpieczne warunki do pracy nad formą. Jak uprzednio informowali londyńczycy, tuż przed wyjazdem na mecze Ligi Mistrzów zaostrzono restrykcje i treningi mogły odbywać się w maksymalnie sześcioosobowych grupach. Wprowadzono też czasowe limity korzystania z siłowni. Następnie, 17 października całkowicie zamknięto hale sportowe i zakazano ćwiczeń. Aby ominąć te regulacje, drużyna zaplanowała wylot na obóz przygotowawczy na Cypr. Jednak ze względu na decyzję Czechów i odwołanie spotkań, klub ze stolicy Anglii musiał zrezygnować ze zgrupowania i przygotowuje nowe rozwiązania, które pozwolą zoptymalizować pracę nad formą przed, zaplanowanymi na grudzień, meczami 1/8 Pucharu CEV. Ekipa z Londynu swojego rywala pozna w listopadzie. Będzie to białoruski Shakhtior Soligorsk lub serbski OK Nis.

 

Zobacz także: Kapitalna seria Perugii trwa! Wilfredo Leon poprowadził drużynę do kolejnego zwycięstwa

 

– Jest mi bardzo przykro, że nie rozegramy meczów z Brnem. Wiem, że czasy nie ułatwiają udziału w turniejach sportowych, dlatego szanuję decyzję czeskiej drużyny. My jednak nie mamy zamiaru się poddać i rezygnować. Też zmagamy się z wieloma przeciwnościami, nie mamy pozwolenia na treningi w hali, na siłowniach ciągle są ograniczenia czasowe. Wraz z pomocą Cypryjskiej Federacji Siatkarskiej rozpoczęliśmy przygotowania do zgrupowania i meczów z Czechami w Nikozji, jednak ich decyzja o rezygnacji pokrzyżowała nam plany. Teraz ponownie działamy elastycznie i wdrażamy nowe pomysły, bo pozostajemy w turnieju i zależy nam, aby dobrze zaprezentować się w Europie. Mamy skład oraz duże wsparcie naszego sponsora strategicznego – IBB Builders Merchants i chcemy pokazać, że możemy wygrywać z zagranicznymi zespołami – powiedział Prezes IBB Polonii Londyn, Bartek Łuszcz.

 

– Chcieliśmy zmierzyć się z Brnem na boisku, więc przykro nam, że to się nie uda. Wiemy, że sytuacja jest trudna, dlatego rozumiemy ich decyzję. My z kolei, dopóki dopisuje nam zdrowie i jesteśmy w stanie zadbać o wzajemne bezpieczeństwo, nie poddamy się. Będziemy szukać rozwiązań, by dążyć do realizacji krótko- i długookresowych celów oraz utrzymania dynamiki wzrostu. Na początku sezonu wprowadziliśmy nowe elementy w celu profesjonalizacji drużyny oraz rozwoju biznesowego. Cały czas dbamy o coraz lepszy poziom sportowy i budujemy kontakty z zagranicznymi klubami. Generujemy rosnące zainteresowanie mediów, w tym brytyjskiej telewizji, a co za tym idzie zdobywamy nowych sympatyków i sponsorów. Dzięki temu możemy z roku na rok zwiększać budżet, rozwijać się biznesowo oraz podnosić sportowy, organizacyjny, finansowy i marketingowy potencjał. Dlatego dziękuję całemu Zarządowi Klubu za zaangażowanie i jestem przekonany, że kolejne wprowadzane przez nas rozwiązania zaowocują podczas następnych meczów Pucharu CEV oraz w kolejnych latach działalności klubu – powiedział główny udziałowiec IBB Polonii Londyn i właściciel IBB Builders Merchants, Jacek Ambroży.

 

Mając na uwadze niepewne, zmienne warunki, w których obecnie funkcjonuje świat, dodatkowe informacje na temat działań londyńskiego klubu oraz jego występów w Pucharze CEV będą przekazywane sukcesywnie.

KN, Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie