Siatkarki klubów Tauron Ligi wsparły Strajk Kobiet (WIDEO)

Siatkówka
Siatkarki klubów Tauron Ligi wsparły Strajk Kobiet (WIDEO)
fot. Polsat Sport
Siatkarki TAURON Ligi manifestowały poparcie dla Strajku Kobiet

Siatkarki DPD Legionovii Legionowo i E.Leclerc Moya Radomki Radom w trakcie meczu 6. kolejki Tauron Ligi okazały swoje wsparcie dla protestów przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Manifestacje w całej Polsce rozpoczęły się w czwartek, po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

W całym kraju trwają protesty przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Rozpoczęły się one w czwartek, po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Orzekł on, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, nie jest zgodny z konstytucją.

 

ZOBACZ TAKŻE: Legionovia przegrała z Radomką w meczu Tauron Ligi

 

Podczas meczu Tauron Ligi swe poparcie dla Ogólnopolskiego Strajku Kobiet zamanifestowały siatkarki DPD Legionovii Legionowo i E.Leclerc Moya Radomki Radom. Na ich ramionach można było zobaczyć hasła ("Strajk kobiet") i symbole (piorun) związane z ruchem społecznym, który od kilku dni prowadzi protesty na ulicach polskich miast. Również z "wytatuowanym" symbolem Strajku Kobiet na ramionach wyszły na ligowy mecz z BKS Stalą Bielsko-Biała siatkarki Grot Budowlanych Łódź.

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie