Tauron Liga: Legionovia przegrała z Radomką

Siatkarki Radomki wróciły po przerwie i odniosły czwarte zwycięstwo w sezonie

W meczu 6. kolejki Tauron Ligi DPD Legionovia przegrała z E.Leclerc Moya Radomką Radom 0:3. Drużyna z Legionowa poniosła czwartą porażkę z rzędu, a ekipa z Radomia odniosła czwarte zwycięstwo i w obecnym sezonie pozostaje niepokonana.

W ekipie z Legionowa z powodu choroby zabrakło trenera Alessandro Chiappiniego, którego zastępował Adrian Chyliński. Radomka zagrała dopiero czwarty mecz w sezonie i zaprezentowała się po raz pierwszy od 1 października. Kilka dni później klub poinformował, że w drużynie wykryto przypadki zakażenia koronawirusem, co oznaczało przymusową przerwę.

Siatkarki z Radomia szybko uzyskały przewagę w pierwszej partii, po asie serwisowym Julii Twardowskiej było 3:7. Gospodynie odrobiły część strat, ale w środkowej części seta Radomka znów przejęła inicjatywę (10:16). Skuteczna gra w ataku i solidne przyjęcie pozwoliły przyjezdnym pewnie wygrać tę partię. Warto zaznaczyć, że pomiędzy solidnym przyjęciem i skutecznym atakiem było znakomite rozegranie Katarzyny Skorupy. Piłkę setową wywalczyła Janisa Johnson (18:24), ekipa z Legionowa obroniła się w dwóch akcjach, ale w trzeciej Izabela Bałucka zamknęła seta skutecznym atakiem (20:25).

Druga odsłona była bardziej wyrównana od poprzedniej. Lepiej rozpoczęły ją przyjezdne, ale gospodynie szybko zniwelowały straty i gra toczyła się punkt za punkt. W środkowej części seta legionowianki mogły nawet zbudować przewagę, ale w kluczowych momentach popełniały proste błędy. Wyrównana walka toczyła się do stanu 22:22. Trzy ostatnie słowa w tej części meczu należały jednak do siatkarek Radomki. Zepsuta zagrywka rywalek, as serwisowy Bruny Honorio Marques i blok Skorupy przyniosły im decydujące punkty (22:25).

Legionovia z animuszem rozpoczęła seta numer trzy. Błyskawicznie uzyskała wyraźną przewagę (8:2), którą utrzymywała w środkowej części tej odsłony (13:7, 16:10). Zespół z Legionowa złapał wreszcie swój rytm i można było odnieść wrażenie, że nie pozwoli przyjezdnym na zamknięcie meczu w trzech setach. Jeszcze przy stanie 20:16 wydawało się, że przewaga gospodyń jest bezpieczna. Później nastąpiła katastrofa. Błędy własne siatkarek Radomki były wodą na młyn dla rywalek, które wyczuły swoją szansę i w ostatnim fragmencie seta wręcz zdeklasowały Legionovię. Od stanu 22:21 punktowały już tylko radomianki, a dwie ostatnie akcje skończyła Justyna Łukasik (22:25).

Najwięcej punktów: Julie Oliveira Souza (13) – Legionovia; Bruna Honorio Marques (18), Janisa Johnson (13), Justyna Łukasik (10) –Radomka. MVP: Janisa Johnson.

DPD Legionovia Legionowo – E.Leclerc Moya Radomka Radom 0:3 (20:25, 22:25, 22:25)

Legionovia: Alicja Grabka, Julie Oliveira Souza, Jessica Rivero Marin, Olivia Różański, Shelly Stafford, Maja Tokarska – Izabela Lemańczyk(libero) oraz Daria Szczyrba. Trener: Adrian Chyliński.

Radomka: Bruna Honorio Marques, Janisa Johnson, Justyna Łukasik, Andressa Picussa, Katarzyna Skorupa, Julia Twardowska – Julita Molenda (libero) oraz Izabela Bałucka, Renata Biała. Trener: Riccardo Marchesi.