TAURON Liga: Ważne zwycięstwo Grot Budowlanych Łódź nad BKS Stalą

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź cieszyły się z drugiej wygranej w sezonie

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź wygrały z BKS Stalą Bielsko-Biała 3:1 w meczu 6. kolejki TAURON Ligi. Spotkanie było niezwykle zacięte, niemal w każdym secie decydowały końcówki. Zawodniczki trenera Błażeja Krzyształowicza odniosły tym samym drugie zwycięstwo w sezonie, który zaczął się dla nich wyjątkowo źle i awansowały na ósme miejsce w tabeli.

Obie drużyny niezwykle równo weszły w spotkanie, a wynik cały czas oscylował wokół remisu (4:4, 7:7). Seria udanych akcji po stronie gospodyń (atak i blok Małgorzaty Lisiak oraz as serwisowy Zuzanny Góreckiej) pozwoliła im wyjść na trzypunktowe prowadzenie. W powiększeniu przewagi pomogły liczne błędy po stronie rywalek i pod koniec seta różnica między zespołami wynosiła już osiem punktów (19:11). Łodzianki doskonale spisywały się zarówno w ofensywie, jak i defensywie i szybko doprowadziły do zakończenia tej partii.

Podbudowane zwycięstwem gospodynie od razu wypracowały przewagę w kolejnej części tego spotkania, jednak ekipie z Bielska-Białej udało się zniwelować straty. Gra toczyła się punkt za punkt, a przyjezdne doprowadziły w końcu do remisu (15:15). Również w samej końcówce nie zabrakło emocji i długich wymian, ale ostatecznie to siatkarki z Łodzi mogły cieszyć się z wygranej. Seta zamknęły skutecznym blokiem Pauliny Damaske.

Trzecią odsłonę, dla odmiany, lepiej otworzyły zawodniczki z Bielska-Białej. Gra falowała i siatkarki obu ekip na zmianę popisywały się punktowymi seriami. Po stronie gospodyń brylowała Veronica Jones-Perry, a po przeciwnej – Magdalena Janiuk i Aleksandra Kazała. Do samego końca trudno było wytypować zwyciężczynie tej partii, ale ostatecznie lepsze okazały się przyjezdne, kończąc seta asem serwisowym w wykonaniu Dominiki Witowskiej.

Czwarta odsłona przyniosła dobrze już znany scenariusz i niezwykle wyrównaną walkę. Wynik cały czas oscylował wokół remisu, a zawodniczki - podobnie jak w poprzednim secie – notowały na koncie serie punktowe. Kolejna zacięta końcówka padła łupem gospodyń, które dzięki wygranej mogły dopisać do konta trzy kolejne oczka. Tym samym awansowały na ósme miejsce w tabeli.

Grot Budowlani Łódź - BKS Stal Bielsko-Biała 3:1 (25:18, 25:23, 22:25, 25:23)

Grot Budowlani Łódź: Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Veronica Jones-Perry, Anna Lewandowska, Małgorzata Lisiak, Julia Nowicka - Maria Stenzel (libero) - Paulina Damaske, Ewelina Tobiasz

BKS Stal Bielsko-Biała: Natalia Gajewska, Magdalena Janiuk, Aleksandra Kuzała, Gabriela Orvosova, Weronika Szlagowska, Dominika Witowska - Kinga Drabek (libero) - Dagmara Dąbrowska, Karolina Drużkowska, Aleksandra Szczygłowska, Katarzyna Wawrzyniak.

MVP: Monika Fedusio