Łukasz Załuska gościnnie na treningach Jagiellonii

Piłka nożna
Łukasz Załuska gościnnie na treningach Jagiellonii
fot. Cyfrasport
Łukasz Załuska

38-letni Łukasz Załuska, w poprzednim sezonie bramkarz pierwszoligowej Miedzi Legnica, rozpoczął treningi z Jagiellonią Białystok. Jak podał we wtorek klub, jego gościnna obecność na zajęciach związana jest z urazem łotewskiego golkipera Pavelsa Steinborsa.

Przywoływany w komunikacie biura prasowego SSA Jagiellonia Białystok trener bramkarzy zespołu Jarosław Tkocz powiedział, że udział w treningach doświadczonego Załuski ma pomóc młodym bramkarzom Jagiellonii i ułatwić pracę treningową. "Z uwagi na kontuzję Pavelsa zostaliśmy z dwoma bramkarzami - Damianem Węglarzem i Xavierem Dziekońskim, który dodatkowo też wraca po urazie" - zaznaczył Tkocz.

 

W komunikacie nie ma mowy o ewentualności zakontraktowania 38-letniego bramkarza i włączenia go do kadry. "Cieszę się, że mogę pomóc sztabowi szkoleniowemu i zespołowi w zajęciach. Opcja gościnnych treningów z Jagiellonią bardzo mi się spodobała, dlatego długo się nie zastanawiałem nad odpowiedzią" - przyznał Załuska, który w swojej bogatej karierze ma też kilkanaście występów w białostockim zespole.

 

Zobacz także: Raków Częstochowa umocnił się na czele tabeli PKO BP Ekstraklasy

 

W tym sezonie ekstraklasy pierwszym bramkarzem Jagiellonii był dotychczas doświadczony Steinbors, który przeszedł do podlaskiej drużyny z Arki Gdynia. W minioną sobotę w meczu ze Śląskiem Wrocław - wobec jego kontuzji, która może go wykluczyć z gry na dłuższy czas - zastąpił go między słupkami Damian Węglarz.

 

W najbliższy piątek Jagiellonię czeka zaległy mecz ekstraklasy z Pogonią w Szczecinie.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie