PlusLiga: Cuprum Lubin - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Po 17 dniach przerwy siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wracają na plusligowy parkiet. Po okresie samoizolacji związanym z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa w zespole czas na nadrabianie meczowych zaległości. Na pierwszy ogień podopieczni Nikoli Grbica pojadą do Lubina, gdzie zmierzą się z miejscowym Cuprum. Relacja i wynik na żywo meczu Cuprum Lubin - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na Polsatsport.pl.

Dynamicznie zmieniający się terminarz PlusLigi oraz kolejne zachorowania w drużynach sprawiają, że coraz częściej spotkania rozgrywane są awansem. Tak też będzie w przypadku najbliższego meczu Między ZAKSĄ a Cuprumem. Żeby było ciekawiej, spotkanie to rozgrywane jest awansem z 20 lutego, a nie 8 listopada, jest to o tyle ważne, że to lubinianie będą gospodarzem.

 

ZOBACZ TAKŻE: ZAKSA wznowiła treningi

 

Kędzierzynianie swój ostatni mecz ligowy rozegrali nieco ponad dwa tygodnie temu, pokonując Indykpol AZS Olsztyn 3:1. Przed przerwą udało im się rozegrać sześć spotkań, w których wywalczyli 18 punktów. ZAKSA znajduje się na czubie tabeli i jest jedyną ekipą, która w dotychczasowych rywalizacjach nie straciła żadnego punktu. Z takim celem siatkarze Grbicia jadą na Dolny Śląsk. – Na ten mecz jedziemy z takim samym nastawieniem, jak jeździliśmy do tej pory na każde inne spotkanie. Dla nas najważniejsze będzie zwycięstwo i cel, jakim zawsze są trzy punkty – powiedział atakujący ZAKSY, Łukasz Kaczmarek.

 

ZOBACZ TAKŻE: Fenomenalne zagranie Toniuttiego i Semeniuka! "Skąd on się tam wziął?!"

 

Na papierze przyjezdni nie powinni mieć problemów z pokonaniem graczy trenera Marcelo Fronckowiaka, którzy w tym sezonie zawodzą na całej linii. W pięciu swoich spotkaniach zdobyli bowiem tylko jedno „oczko” i ugrali cztery sety. Warto zaznaczyć, że połowę z nich drużyna z Lubina wywalczyła w batalii z nie byle jakim przeciwnikiem, bo VERVĄ Warszawa Orlen Paliwa (2:3). Czy i tym razem ekipie z Dolnego Śląska uda się „postraszyć” drużynę z odległego bieguna? Odpowiedź już niebawem.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Cuprum Lubin - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle od godz. 17:30 na Polsatsport.pl.

NP. Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze