TAURON Liga: Koronawirus w DPD Legionovii

Siatkówka
TAURON Liga: Koronawirus w DPD Legionovii
fot. PAP
DPD Legionovię czeka przerwa w rozgrywkach.

Wyniki czterech zawodniczek są pozytywne i stwierdzają zakażenie COVID-19, do tego dwóch członków sztabu szkoleniowego, którzy uzyskali wynik negatywny, pozostaje w izolacji z silnymi objawami grypy – podał we wtorek klub DPD Legionovia Legionowo w komunikacie na stronie internetowej.

Koronawirus zbiera coraz większe żniwo w TAURON Lidze. Tym razem padło na zespół z Legionowa.

 

„24 października kilka osób z zespołu DPD Legionovia Legionowo zgłosiło złe samopoczucie. Do dwóch odizolowanych wcześniej osób z ekipy dołączyły natychmiast kolejne dwie z objawami – jeden członek sztabu szkoleniowego i jedna zawodniczka” - przeczytaliśmy w komunikacie klubu.

 

 

Zarząd zamówił testy na obecność SARS-CoV-2 na najbliższy dostępny termin, tj. 26 października i zwrócił się do władz ligi z zaistniałą sytuacją.

 

„25 października w godzinach przedpołudniowych klub poinformował władze PLS o niepokojących symptomach u części zespołu. Władze Ligi podjęły decyzję o odrzuceniu propozycji odwołania meczu z E.Leclerc Moya Radomką Radom z uwagi na brak stwierdzonych testami zachorowań” - dodano.

 

ZOBACZ TAKŻE: Stephane Antiga zakażony koronawirusem! Trzy nowe przypadki w drużynie

 

Dzień później w godzinach porannych cały zespół i sztab szkoleniowy przeszedł testy. Wyniki otrzymał w południe 27 października.

 

„Wyniki czterech zawodniczek są pozytywne i stwierdzają zakażenie COVID-19. Równocześnie dwóch członków sztabu szkoleniowego, którzy uzyskali wynik negatywny, pozostaje w izolacji z silnymi objawami grypy” - poinformowano w komunikacie.

 

Cały zespół i sztab trafił na samoizolację, a mecz zaplanowany na 31 października z Enea PTPS Piła został odwołany.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie