Wtorek sądnym dniem dla przyszłości Kamila Grosickiego? Polak czeka na transfer

Piłka nożna
Wtorek sądnym dniem dla przyszłości Kamila Grosickiego? Polak czeka na transfer
fot. Cyfrasport
Czy Kamil Grosicki zmieni barwy klubowe?

Kamil Grosicki czeka na decyzję English Football League, które zarządza angielskimi rozgrywkami Championship, w sprawie ewentualnego wypożyczenia z West Bromwich Albion do Nottingham Forest. Werdykt ma zapaść we wtorek.

W ostatnim dniu okienka transferowego, co w przypadku Kamila Grosickiego stało się już tradycją, Polak miał zostać wypożyczony z beniaminka Premier League do drugoligowca. Wszelakie dokumenty zostały przygotowane, aby reprezentant Polski mógł zmienić barwy klubowe, ale wysłane... 21 sekund po czasie.

 

Z tego powodu do wypożyczenia nie doszło, a Grosicki od 16 października jest zawieszony w prawach zawodnika, czekając na werdykt English Football League, który zajął się wyjaśnieniem tej sprawy. We wtorek 27 października mamy poznać odpowiedź czy faktycznie doszło do minimalnego spóźnienia się w wysyłce dokumentów, co sprawi, że "Grosik" będzie zmuszony zostać w West Bromwich Albion, a może jednak przedstawiciele zawodnika udowodnią swoją rację i doświadczony skrzydłowy przejdzie do Nottingham.

 

Cafe Futbol: Co dalej z Grosickim i Milikiem? "Czy reprezentacja to instytucja charytatywna?"

 

32-letni Grosicki wystąpił w tym sezonie zaledwie 55 minut w meczu EFL Cup. Nie było mu jak dotąd dane zagrać w Premier League, mając problem z przebiciem się do pierwszego składu. Jego drużyna w sześciu meczach ligowych zanotowała trzy remisy i poniosła trzy porażki.

 

Transfer do występującego w Championship zespołu Nottingham pozwoliłby Grosickiemu na regularną grę. Drugoligowiec plasuje się w dolnej części tabeli i z chęcią pozyskałby doświadczonego skrzydłowego, proponując mu warunki finansowe na tym samym poziomie, co w WBA.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie