Była gwiazda Asseco Resovii i Jastrzębskiego Węgla zagra w Serie A1

Siatkówka
Była gwiazda Asseco Resovii i Jastrzębskiego Węgla zagra w Serie A1
fot. Cyfrasport
Julien Lyneel w poprzednich sezonach grał w ekipie Jastrzębskiego Węgla.

Były siatkarz Asseco Resovii i Jastrzębskiego Węgla Julien Lyneel podpisał kontrakt z Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia. Nowy klub 30-letniego francuskiego przyjmującego występuje w rozgrywkach Serie A1.

Drużyna Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia dosyć udanie rozpoczęła rozgrywki obecnego sezonu Serie A1. W siedmiu meczach odniosła cztery zwycięstwa. W najbliższym czasie bilans ten może się jeszcze poprawić, bo drużynę zasilił doświadczony przyjmujący Julien Lyneel. Warto przypomnieć, że w Vibo Valentii gra obecnie dwóch jego kolegów z reprezentacji Francji – Barthelemy Chinenyeze i Thibault Rossard.

 

Nie jest to pierwsza przygoda Lyneela z włoską Serie A1. W latach 2016–17 reprezentował on barwy ekipy Consar Ravenna. Polscy kibice mieli okazję bliżej poznać tego zawodnika podczas gry w Asseco Resovii (2015–16) i Jastrzębskim Węglu (2018–20). Podczas trzech sezonów w PlusLidze rozegrał łącznie 54 mecze, w których zdobył 546 punktów. Wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski z ekipą z Rzeszowa (2016) oraz brąz z Jastrzębskim Węglem (2019). Poprzedniego sezonu nie mógł zaliczyć do udanych, z powodu kontuzji nie mógł wspierać kolegów z drużyny we wszystkich meczach.

 

Zobacz także: Poznajecie tego fotoreportera? Słynny siatkarz w nietypowej roli na meczu w Bełchatowie

 

Lyneel to niezwykle utytułowany zawodnik. W swej kolekcji ma m.in. triumfy z reprezentacją Francji w mistrzostwach Europy (2015) oraz w rozgrywkach Ligi Światowej (2015, 2017).

 

 

– Bardzo się cieszę, że tu jestem. Powrót do gry to myśl, która od jakiegoś czasu kręciła się po mojej głowie. Jak wiadomo, liga włoska należy do najlepszych na świecie... W każdy weekend czekają nas ciężkie mecze i ekscytujące wyzwania. Z osobistego punktu widzenia, po spędzeniu blisko ośmiu miesięcy bez gry w siatkówkę, nie mogę się doczekać powrotu do dobrej kondycji fizycznej, a co za tym idzie, delektowania się emocjami na boisku. Moim zamiarem jest jak najbardziej pomóc zespołowi w osiągnięciu doskonałych wyników – powiedział Lyneel po podpisaniu umowy.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie