FC Barcelona wyraziła chęć zagrania w Europejskiej Superlidze

Piłka nożna
FC Barcelona wyraziła chęć zagrania w Europejskiej Superlidze
fot. PAP
FC Barcelona ma zagrać w tworzącej się Europejskiej Superlidze.

Prezes Barcelony Josep Maria Bartomeu, który we wtorek wraz z zarządem podał się do dymisji, zapowiedział, że "Duma Katalonii" zagra w tworzącej się Europejskiej Superlidze. Ma w niej wystąpić 18 klubów piłkarskich z pięciu najsilniejszych lig na Starym Kontynencie.

- Mogę ogłosić bardzo dobre wieści. W poniedziałek Rada Dyrektorów zatwierdziła warunki uczestnictwa w przyszłej Europejskiej Superlidze, projekcie promowanym przez wielkie kluby - powiedział Bartomeu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Josep Maria Bartomeu podał się do dymisji

 

W zeszłym tygodniu telewizja poinformowała, że został stworzony fundusz założycielski w wysokości sześciu miliardów dolarów. Pomysł stworzenia alternatywy dla Ligi Mistrzów mocno wspierany jest przez Liverpool i Manchester United. To właśnie angielskie kluby najbardziej chcą stworzenia nowych rozgrywek.

 

W odpowiedzi na słowa Bartomeu, prezes hiszpańskiej ekstraklasy Javier Tebas skomentował, że takie zachowanie prezesa Barcelony jest tylko przejawem jego ignorancji do przemysłu piłkarskiego, a plan stworzenia Europejskiej Superligi nazwał "słabą i wyimaginowaną konkurencją". "To smutny koniec dla prezesa z sukcesami i ostatnio wieloma błędami" - dodał.

 

Europejska Superliga ma ruszyć już w przyszłym sezonie. Wystąpić w niej mają kluby z Anglii, Francji, Włoch, Niemiec i Hiszpanii. 

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze