Hiszpańskie media po remisie Realu w Lidze Mistrzów: "Nigdy się nie poddawaj"

Sergio Ramos i Lucas Vazquez.

„Pierwsze przykazanie Realu: Nigdy się nie poddawaj” – to tytuł z dziennika „Marca” po wyjazdowym remisie piłkarzy Realu Madryt z Borussią Moenchengladbach 2:2 w Lidze Mistrzów. Do 87. minuty hiszpański zespół przegrywał 0:2.

Po inauguracyjnej porażce z osłabionym brakiem kilku piłkarzy (z powodu koronawirusa) Szachtarem Donieck 2:3, również w drugiej kolejce grupy B długo zanosiło się na przegraną „Królewskich”. Po dwóch golach Marcusa Thurama, syna Liliana - znakomitego w przeszłości obrońcy reprezentacji Francji Borussia prowadziła 2:0, lecz Real odrobił straty.

Dziennik „AS” na stronie tytułowej napisał „Punkt wiary”, zaznaczając również, że Real uniknął katastrofy po golach w 87. i 93. minucie, odpowiednio Francuza Karima Benzemy i Brazylijczyka Cademiro. „W tym meczu zasługiwał na porażkę” – to kolejny komentarz w tej gazecie. Z kolei „Sport” nie miał wątpliwości: „Cud i remis w sześć minut Realu”.

Trener „Królewskich” Zinedine Zidane pogratulował swojej drużynie „charakteru”. „Nawet przegrywając 0:2 graliśmy dobrze i zasłużyliśmy na remis. Zresztą cały czas dobrze się prezentowaliśmy, a w pierwszej połowie nawet lepiej niż w drugiej. Czegoś nam jednak zabrakło, bo nie strzeliliśmy bramek jako pierwsi” – stwierdził.

Zidane nie ma wątpliwości, że „z taką grą Real osiągnie wielkie rzeczy”. „Jestem przekonany, że awansujemy. Jestem bardzo dumny i zadowolony z mojego zespołu. Jest we mnie też spokój, gdyż wiem, że drużyna dała z siebie wszystko. Będziemy wygrywać mecze w Lidze Mistrzów”.

W drugim spotkaniu tej grupy Szachtar zremisował w Kijowie z Interem Mediolan 0:0, dzięki czemu ukraiński zespół jest liderem tabeli z dorobkiem czterech punktów. Po dwa mają Borussia Moenchengladbach oraz Inter, a z jednym tabelę zamyka Real.

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.