Konflikt w szatni Realu Madryt? „On gra przeciwko nam!” (WIDEO)

Real Madryt zawodzi w tym sezonie Ligi Mistrzów.

Real Madryt zawodzi w tym sezonie Ligi Mistrzów, a wyniki sportowe wpływają także na atmosferę w szatni hiszpańskiego zespołu. Tym razem wyraz swojej frustracji dał Karim Benzema, który skrytykował swojego partnera z ataku Viniciusa Juniora w trakcie przerwy meczowej, a całe wydarzenie nagrała francuska telewizja. - On gra przeciwko nam! - miał powiedzieć o Viniciusie w rozmowie z Ferlandem Mendym.

We wtorek w meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Real Madryt zremisował 2:2 z Borussią Mönchengladbach. Jednym ze strzelców bramki dla „Królewskich” był Karim Benzema, który nie tylko zasłynął golem w końcówce spotkania, ale także słowami krytyki wobec młodszego kolegi z zespołu Viniciusa Juniora w trakcie przerwy meczowej.

Krytyka wobec Brazylijczyka była uzasadniona. Real Madryt przegrywał do przerwy 0:1, a ofensywa „Królewskich” za którą odpowiadali m.in. Benzema i Vinicius Junior prezentowała się co najmniej przeciętnie. Kibiców i komentatorów zszokował jednak sposób w jaki Francuz podzielił się swoimi przemyśleniami co do formy swojego partnera z ataku. W trakcie przerwy meczu frustrowany Benzema w rozmowie po francusku z Ferlandem Mendym (również Francuzem) nie przebierał w słowach komentując poczynania Vinicusa stojącego zaledwie kilka metrów od rozmówców.

- Bracie, nie podawaj do niego. Na życie mojej matki, on gra przeciwko nam! - miał powiedzieć do Mendy’ego francuski napastnik.

Gorzkie słowa Benzemy nie przeszłyby takim echem gdyby nie fakt, że całe zdarzenie nagrała francuska telewizja Téléfoot. Nagranie jest szeroko komentowane w światowych mediach i na Twitterze i chyba nikt nie ma wątpliwości, że może to wpłynąć na relacje między dwójką napastników.

Sytuacja w szatni Realu Madryt nie wygląda kolorowo. Zespół z Santiago Bernabeu przegrał ostatnio z Szachtarem Donieck i Cadiz CF. Obraz gry „Królewskich” poprawia nieco zwycięstwo nad Barceloną w El Clasico, ale wyrwany w samej końcówce remis z niżej notowaną Borussią Mönchengladbach oraz uwieczniona przez francuską telewizję dyskusja Benzemy i Mendy’ego pokazuje, że atmosfera w szatni Realu nie należy do najlepszych. Tymczasem przed podopiecznymi Zinedine Zidane’a mecz z teoretycznie najtrudniejszym rywalem w grupie LM - Interem Mediolan. Spotkanie z włoskim zespołem odbędzie się we wtorek 3 listopada i będzie transmitowane na kanałach Polsat Sport Premium.

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.