Mecze Bundesligi bez kibiców. Ograniczenia w sporcie amatorskim

Piłka nożna
Mecze Bundesligi bez kibiców. Ograniczenia w sporcie amatorskim
fot. PAP
Mecze Bundesligi bez kibiców. Ograniczenia w sporcie amatorskim

Od listopada wszystkie rozgrywki sportowe w Niemczech, w tym piłkarskiej ekstraklasy, będą zamknięte dla publiczności. Przez cały miesiąc nie będzie można organizować również masowych imprez amatorskich - poinformowała kanclerz Angela Merkel.

Nowe zaostrzenia regulacji koronawirusowych ogłoszono po konsultacjach Merkel z premierami 16 krajów związkowych. "Musimy działać już teraz" - podkreśliła kanclerz. Ostrzegła, że jeśli utrzyma się duże tempo przybywania nowych infekcji, system opieki zdrowotnej w ciągu kilku tygodni osiągnie granice swoich możliwości.

 

Od września mecze piłkarskiej Bundesligi były rozgrywane albo przy pustych trybunach, albo z liczbą kibiców ograniczoną do kilkuset lub kilku tysięcy. Nowe przepisy mają obowiązywać od 2 listopada przez cały miesiąc.

 

Zobacz także: Robert Lewandowski z kolejnym wyczynem. Wyrównał osiągnięcie niemieckiej gwiazdy

 

Borussia Monchengladbach oraz Schalke 04 Gelsenkirchen już wcześniej poinformowały, że swoje mecze w najbliższy weekend rozegrają bez publiczności.

 

Ograniczenia dotkną także sportu amatorskiego, a dozwolona będzie tylko indywidualna aktywność, np. jogging.

 

W środę w Niemczech zarejestrowano 14 964 nowe przypadki koronawirusa. Od początku pandemii odnotowano ponad 464 tys. przypadków zakażenia i ponad 10 tys. zgonów w związku z Covid-19.

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie