PlusLiga: Dawid Konarski ma koronawirusa

Siatkówka
PlusLiga: Dawid Konarski ma koronawirusa
fot. PAP
Dawid Konarski otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Występujący w PlusLidze klub Cerrad Enea Czarni Radom poinformował, że atakujący tej drużyny Dawid Konarski otrzymał pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-COV-2. – Pozostała część zespołu jest na bieżąco monitorowana i czekamy na dalszy rozwój wydarzeń – powiedział prezes "Wojskowych" Wojciech Stępień.

W dniu 23 października cała drużyna z Radomia wraz ze sztabem szkoleniowym przeszła testy na obecność koronawirusa. Przyniosły one w komplecie wyniki negatywne.

 

26 października objawy złego samopoczucia zgłosił Dawid Konarski. Po konsultacji z lekarzem, wykonano test, który tym razem miał wynik pozytywny. Klub otrzymał taką informację w dniu 28 października.

 

Zobacz także: Kolejne przypadki koronawirusa w GKS Katowice

 

– Pozostała część zespołu jest na bieżąco monitorowana i czekamy na dalszy rozwój wydarzeń – powiedział prezes WKS Czarni Radom S.A. Wojciech Stępień. Klub pozostaje w stałym kontakcie z Polską Ligą Siatkówki; w kolejnych dniach będzie informować o działaniach oraz stanie zdrowia zawodnika.

 

 

Siatkarze Cerrad Enea Czarnych w obecnym sezonie PlusLigi rozegrali sześć spotkań, w których odnieśli dwa zwycięstwa i ponieśli cztery porażki. W środę mają zagrać na wyjeździe zaległy mecz 3. kolejki z MKS Ślepsk Malow Suwałki.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie