PlusLiga: Nie tylko Dawid Konarski! Artur Szalpuk również zakażony koronawirusem

Siatkówka
PlusLiga: Nie tylko Dawid Konarski! Artur Szalpuk również zakażony koronawirusem
fot. Cyfrasport
Artur Szalpuk zakażony koronawirusem.

Artur Szalpuk jest kolejnym siatkarzem, który z powodu zakażenia koronawirusem zmuszony został przerwać treningi i udać się na kwarantannę. Jeden z siatkarskich mistrzów świata nie zagra w dwóch najbliższych meczach VERVY Warszawa ORLEN Paliwa.

VERVA boryka się z wirusem od 27 września. Najpierw zakażona została większa część siatkarzy i sztabu szkoleniowego, którzy 13 października wrócili do treningów. Następnie w komplecie rozegrali trzy spotkania i do grona zakażonych dołączył Piotr Nowakowski. Teraz wynik pozytywny uzyskał Szalpuk.

 

ZOBACZ TAKŻE: PlusLiga: Piotr Nowakowski zakażony koronawirusem

 

Przyjmujący w ubiegłą sobotę zgłosił, że gorzej się czuje i został odizolowany od drużyny. Przeprowadzony test na obecność koronawirusa dał pozytywny wynik. - Artur Szalpuk nie ma poważnych objawów. Czuje się dobrze i z niecierpliwością czeka na możliwość wznowienia treningów – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

 

 

Przyjmujący nie zagra w dwóch najbliższych spotkaniach VERVY. Stołeczni siatkarze w środę o 20:30 mierzą się z Treflem Gdańsk, a w weekend zagrają z Cerrad Enea Czarnymi Radom.

 

Spośród zawodników VERVY tylko jeden nie miał jeszcze koronawirusa. To kapitan zespołu Andrzej Wrona. 27 października wykryto obecność wirusa SARS-CoV-2 u sześciu członków drużyny i sztabu szkoleniowego.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie