PlusLiga: VERVA Warszawa Orlen Paliwa ma nowego środkowego

Siatkówka
PlusLiga: VERVA Warszawa Orlen Paliwa ma nowego środkowego
fot. Materiały prasowe
Michał Kozłowski został siatkarzem VERVY Warszawa ORLEN Paliwa.

Michał Kozłowski został siatkarzem VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. To nie pomyłka. W stołecznej ekipie grał już jeden Michał Kozłowski - rozgrywający. Teraz będzie ich dwóch. Ten, który dołączył do zespołu w środę jest środkowym, jego kontrakt ma obowiązywać przez pięć lat.

Co dwóch Michałów Kozłowskich, to nie jeden. Teraz do dołącza dziewiętnastolatek, który zdążył już zwiedzić kilka klubów. Występował w PUKS Wiktorii Szczytno (2015-2017), Chemiku Olsztyn (2017-2018), AZS UWM Olsztyn (2018-2020) i Indykpolu AZS Olsztyn (2019-2020). Nowy środkowy VERVY Warszawa ma 203 cm wzrostu, waży 89 kg. Jego zasięg w ataku to 349 cm, w bloku 330 cm.

 

- Michał trenuje z nami od kilku tygodni. Teraz kibice będą mogli zobaczyć go w składzie meczowym - powiedział Piotr Gacek, dyrektor sportowy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jastrzębski Węgiel ponownie zagra z Treflem Gdańsk

 

Wicemistrz świata z 2006 roku dodał, że pozyskanie młodego siatkarza, to część większego planu.

 

- Wraz z trenerem Andreą Anastasim chcemy inwestować w młodych zawodników. A Michał Kozłowski ma dobre warunki fizyczne i potencjał, żeby stać się solidnym środkowym. Nasza strategia zakłada stopniowe wprowadzanie do drużyny młodych graczy z Warszawy, ale nie tylko. Szukamy utalentowanych graczy w całej Polsce. Michał jest tego przykładem powiedział.

 

 

Głos zabrał też sam zainteresowany.

 

- Bardzo się cieszę, że oficjalnie dołączam do drużyny. Jestem przekonany, że treningi pod okiem takiego wybitnego trenera, jakim jest Andrea Anastasi, z takimi świetnymi graczami jak Piotrek Nowakowski czy Andrzej Wrona, pozwolą mi się rozwijać. Będę ciężko pracował, a to zaprocentuje w przyszłości - skomentował Kozłowski, który w składzie meczowym nowego zespołu zadebiutuje już w środę 28 października. VERVA Warszawa ORLEN Paliwa w Arenie Ursynów podejmie wówczas ekipę Trefla Gdańsk.

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie