ATP w Wiedniu: Porażka Huberta Hurkacza

Hubert Hurkacz pożegnał się z imprezą w Wiedniu.

Hubert Hurkacz przegrał z Lorenzo Sonego w 1/8 finału turnieju ATP w Wiedniu. Włoch triumfował 2:0, w obu setach wygrywając po tie breakach - najpierw do sześciu, a później do dwóch.

W pierwszym secie Hurkacz, przegrywając 3:5, doprowadził do remisu. Zmarnował dwie piłki setowe - w 12. gemie i w tie-breaku przy stanie 6-5. W ostatniej części inauguracyjnej partii prowadził 4-0, ale roztrwonił tę przewagę. W drugiej odsłonie obaj zawodnicy dobrze pilnowali podania i nie doszło do żadnego przełamania. Raz bliski tego był Sonego, dla którego "break point" w 10. gemie był także piłką meczową. Polak wyszedł wówczas z opresji, ale w kolejnym tie-breaku znów nie sprostał rywalowi. Od stanu 2-2 nie zdobył ani jednego punktu.

Mecz trwał godzinę i 49 minut. Była to piąta konfrontacja 31. w światowym rankingu wrocławianina z 42. w tym zestawieniu Włochem. Ten ostatni ze zwycięstwa cieszył się po raz trzeci.

Hurkacz na otwarcie pokonał węgierskiego kwalifikanta Attilę Balazsa 6:3, 7:5. Sonego w ćwierćfinale zmierzy się z liderem listy ATP Serbem Novakiem Djokovicem.

W czwartkowy wieczór w drugiej rundzie (ćwierćfinale) debla wystąpi Łukasz Kubot. Mecz otwarcia w tej konkurencji przegrali debiutujący w głównej części zmagań imprezy cyklu Karol Drzewiecki i Szymon Walków.