Marcin Komenda z rzadkimi objawami koronawirusa. „Zacząłem gorzej widzieć”

Siatkówka
Marcin Komenda z rzadkimi objawami koronawirusa. „Zacząłem gorzej widzieć”
fot. Cyfrasport
Marcin Komenda przebył zakażenie koronawirusem z nietypowymi i poważnymi objawami.

Reprezentant Polski Marcin Komenda przebył zakażenie koronawirusem z nietypowymi i poważnymi objawami. Rozgrywający nyskiego zespołu nie tylko miał bóle głowy, gardła i osłabiony węch, ale choroba wpłynęła także na jego wzrok. - Zacząłem gorzej widzieć - zdradził Komenda w rozmowie z „Super Expressem”.

Koronawirus nie oszczędził siatkarzy Stali Nysa, którzy w powodu zakażeń w zespole musieli odwołać najbliższe mecze. Mimo że klub nie podał do publicznej wiadomości nazwisk zakażonych siatkarzy, to jak poinformował Super Express jednym z nich jest rozgrywający reprezentacji Polski - Marcin Komenda. Zawodnik skomentował swój stan zdrowia i nietypowe objawy na łamach wspomnianego serwisu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Niespodzianka w Warszawie. Trefl wygrał z VERVĄ

 

- Nie miałem gorączki, ale byłem mocno osłabiony, a to mi się rzadko zdarza, nawet po mocnych treningach. W trakcie choroby miałem bóle mięśni, gardła i głowy. Miałem też osłabione poczucie węchu – zdradził rozgrywający.

 

Wspomniane przez Komendę przypadłości to typowe objawy dla przebiegu zakażenia koronawirusem, jednak tym co może zaskakiwać w przypadku 24-letniego siatkarza to problemy ze wzrokiem.

 

- Zacząłem nawet gorzej widzieć – powiedział Komenda.

 

Takie symptomy to duży problem dla każdego człowieka, a szczególnie zawodowego sportowca. Według wyników badań prowadzonych przez Amerykańską Akademię Okulistyki koronawirus może powodować szereg przypadłości w tym m.in. problemy z widzeniem. Takie dolegliwości są jednak niezwykle rzadkie i dotykają zaledwie 1-3 proc. badanych.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dawid Konarski ma koronawirusa

 

Marcin Komenda w tym roku reprezentuje barwy beniaminka - Stali Nysa. Rozgrywający jest także zawodnikiem reprezentacji Polski, z którą zdobył m.in. brązowy medal mistrzostw Europy i Ligi Narodów.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie