Perugia zatrudniła nowego trenera

Siatkówka
Perugia zatrudniła nowego trenera
Fot. Cyfrasport
Davide Mazzanti z żeńską reprezentacją Włoch zdobył wicemistrzostwo świata oraz brązowy medal mistrzostw Europy.

Szkoleniowiec żeńskiej reprezentacji Włoch Davide Mazzanti został nowym trenerem siatkarskiej drużyny z Perugii. Dodajmy jednak od razu – żeńskiej ekipy z tego miasta. Męską Sir Safety Conad Perugia wciąż prowadzi oczywiście Vital Heynen.

Bartoccini Fortinfissi Perugia - bo tak brzmi pełna nazwa żeńskiego klubu - zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w Serie A. Na koncie siatkarek jest tylko jedno zwycięstwo i aż sześć porażek. Dla działaczy i kibiców zespołu to totalny zawód. Przed sezonem Perugia została wzmocniona kilkoma zawodniczkami z reprezentantką Włoch Sereną Ortolani na czele.

 

Davide Mazzanti zastąpi na ławce trenerskiej Fabio Bovariego, który pracował w umbryjskim klubie przez dziesięć lat – był jego trenerem i dyrektorem sportowym. Rano klub ogłosił, że rozstaje się z dotychczasowym szkoleniowcem za porozumieniem stron. Po południu ogłoszono, że zespół przejmuje Mazzanti, prywatnie mąż Ortolani (para ma córeczkę).

 

ZOBACZ TAKŻE: Konarski ma koronawirusa!

 

Nowy szkoleniowiec Perugii od 2017 roku jest selekcjonerem żeńskiej reprezentacji Włoch. W pierwszym roku swej pracy zajął z nią drugie miejsce w World Grand Prix (wygrały Serbki). Rok później prowadzony przez niego zespół zdobył wicemistrzostwo świata przegrywając w finale z Serbkami 2:3. W 2019 brąz mistrzostw Europy. W Ankarze jego zespół pokonał wówczas 3:0 reprezentację Polski.

 

W siatkówce klubowej Mazzanti trzy razy był mistrzem Włoch, dwa razy zdobywał Puchar Włoch, w 2017 roku poprowadził Imoco Volley Conegliano z Katarzyną Skorupą w składzie do drugiego miejsca w Lidze Mistrzyń.  

 

Najbliższy mecz żeńska drużyna Perugii ma rozegrać 8 listopada z Banca Valsabbina Millenium Brescia. Ostatnie, zaplanowane na środę 28 października spotkanie zostało odwołane z powodu przypadków koronawirusa w drużynie.

 

Przypomnijmy, że z koronawirusem zmaga się też męska drużyna z Perugii. Przed weekendem ogłoszono, że pozytywne wyniki ma dwóch zawodników – Sir Safety Conad - środkowi: Sebastian Sole i Fabio Ricci. Bez nich w składzie Wilfredo Leon i spółka bez żadnych kłopotów rozprawili się z Consarem Ravenna 3:0.

 

We wtorek okazało się, że pozytywne wyniki na obecność koronawirusa ma kolejnych trzech siatkarzy. Na razie nie widomo, kto to jest. Wiadomo za to, że zakażeni nie mają żadnych objawów, z wyjątkiem jednego gracza, który ma łagodne objawy. W nadchodzących dniach zostaną przeprowadzone kolejne testy dla wszystkich pozostałych siatkarzy.

 

Sir Safety Conad Perugia miała w weekend grać w Mediolanie z Allianzem. Mecz przełożono. Testy ostatnich rywali drużyny Heynena - Consar Ravenna zrobione na początku tygodnia na szczęście były negatywne. W czwartek zespół prowadzony przez byłego trenera żeńskiej reprezentacji Polski Marco Bonittę miał przejść kolejną serię badań.

Robert Małolepszy, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie