Ibrahimović: Nie wyzywaj wirusa do walki, bo nie nazywasz się Zlatan

Piłka nożna
Ibrahimović: Nie wyzywaj wirusa do walki, bo nie nazywasz się Zlatan
fot. PAP/EPA
Zlatan Ibrahimović wystąpił w mediach społecznościowych prosząc o noszenie maseczek i utrzymywanie odstępu.

Szwedzki napastnik AC Milan Zlatan Ibrahimović wystąpił w mediach społecznościowych prosząc o noszenie maseczek i utrzymywanie odstępu. - Wirus wyzwał Zlatana do walki i to ja wygrałem, lecz ty nie nazywasz się Zlatan - brzmi jego wpis.

W krótkim filmie na instagramie nagranym wspólnie z regionem Lombardii piłkarz, u którego we wrześniu stwierdzono zakażenie koronawirusem, zakłada maseczkę i mówi: „używajcie głowy, myślcie i stosujcie się do restrykcji, to wtedy wygramy”.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ricorda di indossare la mascherina, mantieni le distanze e proteggi chi ti sta vicino, sempre. Vinciamo noi! @regionelombardia.official

Post udostępniony przez Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic)

 

Apel piłkarza skierowany jest to mieszkańców Włoch, lecz został poważnie odebrany w jego rodzinnym kraju, gdzie w ostatnich tygodniach nastąpiło widoczne rozluźnienie zasad. Mało kto używa maseczek w środach komunikacji i sklepach, nie stosuje się zalecanego odstępu. Jak ostrzegają epidemiolodzy, mieszkańcy Szwecji zbyt lekceważąco podchodzą do ich zaleceń i już widać kolejny wzrost zakażeń.

 

ZOBACZ TAKŻE: Świetna inauguracja Milanu. Zlatan Ibrahimović dwukrotnie pokonał Łukasza Skorupskiego

 

Zdaniem szwedzkich mediów, stanowisko Ibrahimovica jest szczególnie ważne ze względu na jego status wśród młodych ludzi, dla których jest autorytetem, a jego wypowiedzi bardziej wiarygodne dla nich niż polityków i lekarzy. - Szczególnie teraz po dziwnych wypowiedziach Ronaldo o niewiarygodności testów, które nazwał bzdurą - skomentował dziennik „Expressen”.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze