Mistrz olimpijski i świata w judo uporał się z koronawirusem

Sporty walki
Mistrz olimpijski i świata w judo uporał się z koronawirusem
fot. PAP/CTK
Mistrz olimpijski z Rio de Janeiro i dwukrotny (w dwóch wagach) mistrz świata w judo Lukas Krpalek uporał się z koronawirusem.

Mistrz olimpijski z Rio de Janeiro i dwukrotny (w dwóch wagach) mistrz świata w judo Lukas Krpalek uporał się z koronawirusem. Czech miał negatywny wynik testu – poinformował trener reprezentacji Petr Lacina. Jedynym objawem choroby Krpalka był kaszel.

Ze względu na panujące obostrzenia, m.in. zamknięcie hal sportowych, czescy judocy mogą trenować w pełni tylko za granicą, dlatego wkrótce Krpalek oraz inni judocy wybierają się na zgrupowanie do tureckiej Antalyi.

 

W tym roku znakomity czeski zawodnik nie wziął udziału w żadnych oficjalnych turniejach międzynarodowych. Niedawno odbyła się pierwsza impreza z cyklu IJF Tour – Grand Slam w Budapeszcie, ale Krpalek pauzował z powodu pozytywnego wyniku testu na koronawirusa.

 

Letnie MP w skokach narciarskich. Piotr Żyła: To nie był mój dzień

 

W dniach 19-21 listopada, a zatem tuż po 30. urodzinach Krpalka (ur. 15 listopada 1990 r.), planowane są mistrzostwa Europy w Pradze, z udziałem także Polaków. W ich sprawne przeprowadzenie zaangażował się czeski rząd, ale nie wiadomo, jak dalej będzie wyglądała sytuacja z pandemią.

 

Krpalek, który czasem trenuje z polskimi zawodnikami np. w Zakopanem, jest mistrzem igrzysk w Rio w wadze do 100 kg. W MŚ wygrywał w tej kategorii (2014) i w +100 kg (2019). Trzykrotnie zwyciężał również w mistrzostwach Europy, dwa razy w 100 kg (2013, 2014) i raz w plusie (2018). Prywatnie jest kolekcjonerem motocykli i wędkarzem.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Puncher Extra Time 31.10

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie