Wybierz najlepszą akcję ostatniego tygodnia w PlusLidze! (SONDA)

Siatkówka
Wybierz najlepszą akcję ostatniego tygodnia w PlusLidze! (SONDA)
fot. Cyfrasport
Akcja Mariusza Wlazłego po raz pierwszy znalazła się w gronie najlepszych w tym sezonie.

Za nami kolejny tydzień zmagań na parkietach PlusLigi. Liczba spotkań była ograniczona w związku z przerwami w grze niektórych zespołów, ale nie oznacza to, że brakowało wyrównanej rywalizacji i ciekawych zagrań. Które z nich było najbardziej efektowne?

W grze o ligowe punkty pozostało tylko kilka drużyn, których jeszcze nie dotknął koronawirus, lub tych, które mają przerwy już za sobą. W tym gronie znalazły się takie zespoły jak Ślepsk Malow Suwałki, Verva Warszawa Orlen Paliwa, Trefl Gdańsk, Jastrzębski Węgiel, Cerrad Enea Czarni Radom, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Cuprum Lubin.

 

Pierwsza akcja, która nie umknęła uwadze naszych ekspertów pochodzi z meczu Ślepska i Vervy. Kevin Klinkenberg przyjął zagrywkę Bartosza Kwolka na drugą stronę, ale Jakub Kowalczyk nie wykorzystał piłki przechodzącej. Kontrę z zimną krwią wykorzystał Marcin Waliński popisując się technicznym zagraniem po ciasnym skosie. Nie dość, że przyjmujący ominął szczelny potrójny blok warszawian, to jeszcze nie dał szans na obronę Damianowi Wojtaszkowi. Zagranie dało punkt suwałczanom, ale całe spotkanie 3:1 wygrali podopieczni Andrei Anastasiego.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wybierz najlepszą akcję ostatniego tygodnia w TAURON Lidze! (SONDA)

 

Kolejna propozycja pochodzi ze starcia Jastrzębskiego Węgla z Treflem Gdańsk. Była to jedna z najdłuższych wymian pełna pięknych obron. Szczególną uwagę zwróciła ofiarna pogoń za piłką, jakiej dopuścił się Yacine Louati. Francuz gonił piłkę za boiskiem i to się opłaciło, bo chwilę później świetnym blokiem na Bartłomieju Lipińskim popisał się Michał Szalcha.

 

Najlepsze akcje nie zawsze muszą kończyć się gwoździem lub potężnym blokiem. Czasem są to również ratunkowe zagrania, a takim właśnie błysnął Mariusz Wlazły w meczu z Vervą Warszawa. Atakujący dostał sytuacyjną piłkę na okolice piątego metra i z tamtego miejsca wybił się i z pełną mocą uderzył precyzyjnie po prostej zaskakując rywali. Gdańszczanie przegrali pierwszego seta w Arenie Ursynów, ale w kolejnych trzech byli górą i wywieźli ze stolicy komplet punktów.

 

 

Głosowanie trwa do czwartku do godziny 12:00!

Marta Ćwiertniewicz, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie