EBL: Enea Astoria Bydgoszcz ograła Asseco Arkę Gdynia. Popis Sandersa

Po zaciętej końcówce meczu koszykarze z Bydgoszczy cieszyli się ze sprawionej niespodzianki

Koszykarze Asseco Arki Gdynia ulegli Enea Astorii Bydgoszcz 75:78 (20:15, 19:22, 11:16, 25:25) w piątkowym meczu Energa Basket Ligi. W zespole gości brylował Corey Jerrod Sanders, który zdobył 30 punktów, dołożył do tego siedem zbiórek i 5 asyst. Najskuteczniejszy w zespole z Gdyni Przemysław Żołnierewicz zdobył 20 punktów, miał pięć zbiórek i cztery asysty.

Od początku spotkania można było obserwować inicjatywę w ataku gospodarzy. Najpierw prowadzili 10:4, później nawet 15:6. "Trójki" Marcina Nowakowskiego i Michała Aleksandrowicza pozwoliły Enea Astorii wrócić do gry, ale ostatecznie po 10 minutach to gdynianie wygrywali pięcioma punktami.

W drugiej kwarcie bydgoszczanie poprawili obronę i dość szybko zbliżyli się na dwa punkty. Po kilku chwilach do remisu doprowadził Łukasz Frąckiewicz, a późniejsza "trójka" Tomislava Gabricia dała ekipie trenera Artura Gronka minimalną przewagę. Akcją 2+1 Żołnierewicz ustawił wynik po pierwszej połowie na 39:37.

Początek trzeciej kwarty to sporo nieskutecznych akcji z obu stron. Zryw Sandersa oraz dobitka Markusa Loncara sprawiły, że Enea Astoria uciekła na cztery punkty. Gospodarze ciągle byli blisko, bo mogli liczyć na Igora Wadowskiego oraz Żołnierewicza. Dzięki akcji Jakuba Nizioła goście po 30 minutach prowadzili jednak 53:50.

Gabrić oraz Sanders w kolejnej części meczu robili wszystko, aby utrzymać przewagę bydgoszczan. Asseco Arka trafiała sporo rzutów wolnych i dzięki temu ciągle utrzymywała się w grze. Końcówka była bardzo emocjonująca i zacięta, ale w kluczowych momentach piłkę w rękach miał skuteczny z dystansu Sanders. Ostatecznie zespół trenera Gronka sprawił niespodziankę, zdobywając w Gdyni komplet punktów.

Asseco Arka Gdynia - Enea Astoria Bydgoszcz 75:78 (20:15, 19:22, 11:16, 25:25)

Asseco Arka Gdynia: Przemysław Żołnierewicz 20, Adam Hrycaniuk 14, Igor Wadowski 12, Filip Dylewicz 11, Bartłomiej Wołoszyn 8, Wojciech Czerlonko 7, Mikołaj Witliński 3, Marcin Malczyk 0.

Enea Astoria Bydgoszcz: Corey Jerrod Sanders 30, Marcin Nowakowski 16, Tomislav Gabric 11, Łukasz Frąckiewicz 10, Markus Loncar 5, Jakub Nizioł 3, Michał Aleksandrowicz 3, Michał Krasuski 0, Dorian Szyttenholm 0.