EBL: Ofensywny mecz i zwycięstwo Polskiego Cukru Toruń nad Polpharmą Starogard Gdański

Koszykarze Polskiego Cukry Toruń tym razem zagrali ofensywnie i skutecznie

Polski Cukier Toruń pokonał Polpharmę Starogard Gdański 99:90 (30:18, 23:28, 19:14, 27:30) w 11. kolejce Energa Basket Ligi. Czterech zawodników gospodarzy zdobyło co najmniej 18 punktów, a ich najlepszym strzelcem był Keyshawn Woods z 22 punktami. Zliczył też pięć 5 zbiórek i sześć asyst. W ekipie gości wyróżnił się Steven Haney z 20 punktami, trzema zbiórkami i czterema asystami.

Początek spotkania był niezwykle wyrównany, a goście wychodzili na minimalne prowadzenie. Później Polski Cukier zanotował jednak serię 15:0 i po kolejnych trafieniach Donovana Jacksona, Bartosza Diduszki i Obiego Trottera prowadzili już 21:8. Sytuację starał się poprawiać jeszcze James Washington, ale po 10 minutach torunianie mieli aż 12 punktów przewagi.

W drugiej kwarcie Joe Furstinger oraz Trevon Allen odrabiali straty Polpharmy. Po "trójce" w kontrze tego drugiego goście przegrywali już tylko sześcioma punktami. Zespół trenera Marka Łukomskiego ciągle trzymał się blisko, a kolejna akcja wykończona przez Petera Olisemekę oznaczała remis. Po chwili kontra Haneya dała Polpharmie małą przewagę. Polski Cukier odpowiedział na to kolejną serią, tym razem 9:0. Rzuty wolne Keyshawna Woodsa ustawiły wynik po pierwszej połowie na 53:46.

Dość szybko w trzeciej kwarcie przewaga ekipy trenera Jarosława Zawadki powiększyła się do 12 punktów dzięki kolejnym akcjom Jacksona. W zespole ze Starogardu Gdańskiego aktywni byli Grzegorz Surmacz i Haney, ale ich trafienia to było zdecydowanie za mało na rywali. Po "trójce" Jacksona Polski Cukier po 30 minutach prowadził 72:60.

Pojedyncze zrywy Polpharmy w kolejnej części meczu wystarczały do tego, żeby zbliżyć się na siedem punktów. Haney i Allen robili co mogli, ale nie do zatrzymania byli Kulig i Woods. Goście do samego końca ambitnie walczyli o lepszy wynik, ale sytuację pod kontrolą mieli torunianie.

Polski Cukier Toruń - Polpharma Starogard Gdański 99:90 (30:18, 23:28, 19:14, 27:30)

Polski Cukier Toruń: Keyshawn Woods 22, Damian Kulig 20, Donovan Jackson 19, Bartosz Diduszko 18, Obie Trotter 11, Aaron Cel 6 (11 zb.), Aleksander Perka 2, Michał Samsonowicz 1, Carlton Bragg Jr 0.

Polpharma Starogard Gd.: Steven Haney 20, James Washington 19, Trevon Allen 16, Grzegorz Surmacz 9, Joe Furstinger 7, Peter Olisemeka 6, Sebastian Kowalczyk 6, Jacek Jarecki 5, Sebastian Walda 2.