EBL: PGE Spójnia Stargard pokonała HydroTruck Radom. Świetna końcówka gospodarzy

Gra do końca - ten przepius na sukces sprawdził się w przypadku koszykarzy PGE Spójni

PGE Spójnia Stargard pokonała HydroTruck Radom 84:71 (21:17, 17:21, 18:20, 28:13) w meczu 11. kolejki Energa Basket Ligi. Miejscowa ekipa zagrała świetnie w czwartej kwarcie i własnie to przesądziło o jej zwycięstwie. Pierwszym pod wodzą trenera Macieja Raczyńskiego. Najlepszym strzelcem gospodarzy był Ricky Tarrant z 16 punktami. Dołożył jeszcze sześć zbiórek i trzy asysty. Filip Zegzuła rzucił 15 punktów dla gości.

Gospodarze zdecydowanie lepiej rozpoczęli spotkanie. Po kolejnych akcjach Tomasza Śniega i Baylee Steele’a prowadzili nawet 11:4. Przyjezdni, głównie dzięki Brettowi Prahlowi, błyskawicznie doprowadzali do remisu. W końcówce niezwykle ważne rzuty trafił jednak Kacper Młynarski i dzięki temu to PGE Spójnia po 10 minutach była lepsza - 21:17.

W drugiej części meczu zespół prowadzony przez trenera Raczyńskiego po akcjach Filipa Matczaka znowu prowadził siedmioma punktami. Bardzo aktywny był jednak Zegzuła, a po dwóch "trójkach" Dayona Griffina to HydroTruck zdobył przewagę. W samej końcówce trafienie Matczaka oznaczało remis po pierwszej połowie - po 38.

Na początku trzeciej kwarty zespół trenera Roberta Witki uciekł na pięć punktów po rzutach wolnych Danilo Ostojicia. Stargardzianie odpowiedzieli na to serią 10:0, a rywale całkowicie zatrzymali się w ofensywie. HydroTruck wrócił jednak do gry. Kluczowe były "trójki" Zegzuły, dzięki nim goście znów prowadzili. 58:56 po 30 minutach rywalizacji.

Matczak dał sygnał do ataku PGE Spójni na początku kolejnej części meczu, a dzięki trafieniu Steele’a przewaga tej ekipy wzrosła do dziewięciu punktów. Zmieniło się to w niesamowitą serię 18:0, która pozwoliła myśleć gospodarzom o spokojnym zwycięstwie. Dopiero po kilku minutach niemoc przyjezdnych przerwał Ostojić. Ostatecznie jednak pierwsze zwycięstwo w roli trenera odniósł Raczyński.

PGE Spójnia Stargard – Hydro Truck Radom 84:71 (21:17, 17:21, 18:20, 28:13)

Spójnia: Ricky Tarrant 16, Filip Matczak 13, Baylee Steele 12, Kacper Młynarski 11, Omari Gudul 9, Raymond Cowels III 8, Mateusz Kostrzewski 8, Tomasz Śnieg 7, Filip Siewruk 0, Szymon Walczak 0, Szymon Szmit 0, Piotr Potap 0.

Hydro Truck: Filip Zegzuła 15, Brett Prahl 12, Danilo Ostojic 10, Daymon Griffin 9, Marcin Piechowicz 8, Daniel Wall 8, Nicolas Neal 7, Aleksander Lewandowski 2, Mikołaj Kurpisz 0.