Energa Basket Liga: Legia Warszawa wygrała z Pszczółką Start Lublin

Zacięta końcówka sobotniego meczu Energa Basket Ligi w Lublinie! Ostatecznie Legia Warszawa pokonała Pszczółkę Start 82:79.

Lublinianie, a szczególnie Roman Szymański, bardzo dobrze weszli w ten mecz i szybko prowadzili 10:5. Legia była później blisko, bo mogła liczyć na Jamela Morrisa oraz Jakuba Karolaka. Pszczółka Start ponownie jednak uciekała, bo swoją skutecznością zaskakiwali Sherron Dorsey-Walker oraz Josh Sharma. Po 10 minutach było 24:16. Na początku drugiej kwarty Justin Bibbins oraz Earl Watson sprawiali, że zespół trenera Wojciecha Kamińskiego zbliżał się na zaledwie punkt. To nie przestraszyło gospodarzy - kolejne akcje Armaniego Moore’a i Mateusza Dziemby oznaczały, że ponownie kontrolowali sytuację. Po trafieniu Martinsa Laksy uciekali nawet na 10 punktów. Straty zmniejszali jeszcze Bibbins oraz Karolak, ale pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:37.

Dwie trójki na początku trzeciej kwarty pozwoliły Legii na doprowadzenie do remisu. Ekipa trenera Davida Dedka odpowiedziała na to świetną serią 12:0 i po kolejnych rzutach Dorsey-Walkera ponownie mogła być bardziej spokojna. Justin Bibbins nie dawał za wygraną - głównie dzięki niemu goście zbliżali się najpierw na punkt, a po chwili zdobywali nawet przewagę! Josh Sharma ustawił wynik po 30 minutach na 68:65. W kolejnej części spotkania zespół z Warszawy zdobywał nawet pięć punktów przewagi dzięki zagraniu Dariusza Wyki. Serią 6:0 odpowiedzieli lublinianie, a mecz już do końca był bardzo wyrównany. Kluczowym zawodnikiem w końcówce był Jamel Morris - ostatecznie dzięki niemu to Legia wygrała 82:79. Do dogrywki mógł doprowadzić Łączyński, ale nie trafił rzutu z połowy boiska.

Najlepszym graczem gości był Justin Bibbins z 29 punktami, 5 zbiórkami i 6 asystami. Josh Sharma zdobył dla gospodarzy 16 punktów i 12 zbiórek.

Pszczółka Start Lublin - Legia Warszawa 79:82 (24:16, 19:21, 25:28, 11:17).

Pszczółka Start Lublin: Joshua Sharma 16, Sherron Dorsey-Walker 14, Martins Laksa 13, Kacper Borowski 8, Armani Moore 7, Kamil Łączyński 6, Lester Medford Jr 5, Roman Szymański 4, Damian Jeszke 3, Mateusz Dziemba 3, Bartłomiej Pelczar 0.

Legia Warszawa: Justin Bibbins 29, Jakub Karolak 17, Jamel Morris 13, Earl Watson 7, Dariusz Wyka 5, Grzegorz Kulka 5, Adam Linowski 2, Mariusz Konopatzki 2, Grzegorz Kamiński 2, Przemysław Kuźkow 0.